şükela:  tümü | bugün
  • milyonlarca insanin hakli isyani.

insanlar sokaklara cocuklarini salamaz oldu bu asagilik pislik ve kil torbalari yuzunden. cop konteynerine cop atamaz olduk. balkona kuslarimizi koyamaz olduk. ne saniyor lan bu kediler kendilerini. bizim de yasamaya hakkimiz var sokaklarda. bu sokaklarda biz insanlarin da hakki var.

zoe: sizi sensei'ye soyliycem:(
  • fareli sokaklar istemekle hemen hemen aynı olan istek. kim kovalıyor fareleri sanıyorsunuz.
  • farelerin isyan cümlesi
  • insan soyunun şımarıklığını gözler önüne seren isyan. kendini nasıl bir üstün görme durumudur ki, başka bir canlının ortak alan denilen sokaklarda varlığını istemiyorsun?
  • troll yakarışı.

ama ben başka bir şeyden bahsedicem: ne zaman böyle bütün toplumun ortak paydada toplandığı bir olay yaşansa, bu paydanın anticiliğini yapıp tepki/ilgi çekmekten hoşlanan insanlar çıkıyor.

ne biliyim, önemli bi sanatçı ölüyor, "o da adam değildi" zaten diye başlık açıyor. yok efenim akape saçma bir yasa çıkarıyor, "çok haklılar" diye tepki çekmeye çalışıyor, yok durup dururken "atatürk de şöyle şöyle off" diye başlık açıp ilgi çekmeye çalışıyor.

abi düşünsenize, adam ne kadar zavallı. adamın hayatı o kadar boş ve anlamsız ki, ilgi görmek için tek çaresi ortak paydalara saldırmak. ben bu insanlara çok üzülüyorum. gerçekten düzenli olarak tepki çekmeye çalışma çabası, kişinin dünyanın en sıkıcı hayatına sahip olduğunun göstergesi bence. o yüzden troll mroll dememek, bunları da sevmek lazım.

şu yasadan bi kurtulalım, her sabah mahalledeki sokak köpeklerini besledikten sonra gelip senin de başını okşayacağım sevgili troll. sabret.
  • bencil iki ayaklı istemi.

ben de sizsiz bir sokakta sadece kedilerle takılıp yürümek isterim geceyarısı mesela, peşime hiçbir sapık takılmadan, rahatsız edilmeden falan. keşke bu mümkün olsa da sokakta sadece minik dostlarımız olsa.
  • kedileri köpeklerle karıştıran insan söylemi.
    hadi köpeklerin durumu tartışılabilir, ama kedilerin kime ne zararı var? onlar bizden korkuyor zaten.
  • kediden korkanların zırvalamasıdır. varlığı bir kedi yetkinliğine erişinceye kadar ruh bilim tavında dövülmesi şarttır. sonrası kendisine kalmış artık.

(bkz: sözlerimi yabana atma)
  • yanlış istek. zaten 9 canlı değiller zor güç hayatta kalıyolar bide siz vurmayın ibneler. bu sabah yavru bitanesini köpek boğmuş güne bok gibi başlamama sebep oldu.