*

şükela:  tümü | bugün
  • ahan da terhisine günler kala askerliği uzatılmış götoşun..hunharca sevindim..

(bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…skerligi-yandi-40668502)
  • yanlış bir karar.
  • bununla aynı koğuşta bulunan askerler için üzüldüğüm haberdir.
  • guzel olay. versinler bi' tane de direk, mirek, hurda araba vb bi' sey nobetini tutsun gunde 12 saat...
  • çok yanlış uygulama olmuş, keşke atışta buna yanlışla dost kurşunu gelse veya eğitim esnasında boynu filan kırılsa eğitim zayiiatı yazıp geçseler.

böyle soysuz köpekler topluma her zaman zarar verir, asla birinin canını yakıp haspishaneye düşmeden akıllanmazlar. et iyisi itlaf edilmesidir.
  • ne askerlik yanmasi amk?
    kaziga baglayip yakmalari anca tatmin eder su noktada.
  • askerliğinin yanması yanlıştır. direk mayına bastırtmak ya da ışıd'e falan rehin vermek gerekiyordu.
  • sadece ona değil. izleyip hiç bir şey yapmayan o bostan korkuluklarına da ceza verilmeli.
    izlerken içim parçalandı lan. keşke izlemeseydim. :(
  • saptırılmış, yanlış bilgi içeren haberdir. askerliği süresince suç işleyen er ve erbaşlar yargılanıp ceza aldıkları takdirde, aldıkları cezayı cezaevinde geçirdikten sonra askerliklerine kaldıkları yerden devam ederek terhis olurlar. cezaevinde geçirdikleri süre askerliklerinden sayılmaz.
    bahse konu askerin bu suçtan dolayı maksimum cezayı almasını dilerim.

edit: kaynak belirtme; askeri ceza kanunu madde 39 (c)
  • askerliğe elverişsiz birinin hala askerde tutulmasının amacını sorgulatan karar... rdm neredeydi, videodan anlaşıldığı kadarıyla 12 aylık yarattığı izlenimden ötürü "delidir ne yapsa yeridir" diye bakıyor diğer askerler. er ve erbaşla birebir muhattap olan astsubay, çavuşlar neredeydi. askerlik zorunlu, eyvallah, fakat en azından bir seçicilik gerekmiyor mu? bu oksijen israfıyla disiplin mümkün mü? ben ktm'de evine gitmesine saatler kalmış erin dayak yediğini gördüm, daha askerliği bitmemiş er nasıl alkollü nizamiyede geziyor? daha kediye gelmedim dikkat ederseniz...

bir subay çocuğu olarak çok daha fazla gözlemim ve sorum var da birinin gidip askerden soğuyası gelir, gerek yok, şimdilik bu soruları cevaplasınlar.