• elleri kıyma makinesine sokmaya yakın sonuçlar doğurabiliyor.
    kuzum ben seni niye atayım aşağı ki?
    nereden girdi aklına bu düşünce?
  • size delicesine gucluce sarilan bir kediye sahit olmaktir.
  • birlikte yaşadığınız süre boyunca size hep tepeden bakan, canı istediğinde lütfedip kendini sevdiren o şırfıntının büyük bir aşkla size deliler gibi sarılmasına neden olur.
    hele de 6. katın balkonundaysanız aşkının gücü inanılmazdır.
    kendi istemezse sevdirmezmiş öyle mi? sevdirmesinde göreyim zilliyi. :/
  • hele kediniz beşinci katta bulunan evinizin balkonundan daha önce aşağıya atladıysa yapmamanız gereken eylem. sonra kırmızı çizgili desenli elleriniz, hatta tırmanışa geçeceği için desenli sırtınız oluyor. denemeyin!
  • türkiye'de yazmak ve düşünmek gibi iki eylem ne doğru ve yerinde yapılıyor; sanırım bu hiç sorgulanmıyor. üzerinde düşünülen konular hakkında görüş belirtmek ya ahkam kesmek ya da ukalalık olarak değerlendirilmekte,.. kocaman kocaman, ünlü mü ünlü bir çok yazar gerçeklere neden gözünü kapatır; var mı yanıtı? bekliyorum.......
  • kedi kucaktayken pencereden dışarı bakma ile benzer tırmıklı sonuçlar doğurur.

gözleri büyür, size yapışır ne yapacağını şaşırır.

ama kesinlikle kediyi banyoya götürürken yaşanılan kadar acı verici değildir.
  • yükseklik kavramı ve korkusu olan kedinin tüm koruma mekanizmasını harekete geçirir. bazı kedi türleri de şapşal şapsal kuşlara atlar kendini zemin katta bulur.
  • duşa sokup üzerine bir de kurutma makinası çalıştırmakla aynı etkidir. kollarınıza bakıp, herkes yediğiniz haltın farkında olcaktır.
  • karsıda iş makineleri çalısıyor,kediyi kucagıma alıyorum dakikalarca hareketsiz kepçeleri kamyonları izliyor,sanırım iş makinesi izlemek ilk canlının geninde vardı ve mutasyona ugramadan milyonlarca yıldır devam ediyor.
  • bizim ki balkonun tepelerinde geziyor , aşağıdaki kedilere sesleniyor . zaman zaman kapıya kadar getirttiği de oluyor bazılarını . bir kaç kez bizimkini takıntı haline getiren karga tarafından komploya uğratılıp düşürüldüğü oldu , kaldı 7 canı.
hesabın var mı? giriş yap