şükela:  tümü | bugün
  • haber değeri vardır.
  • (bkz: kediyi yemek)
  • erkek kedilerin çiftleşmek istedikleri dişi kediye yaptığı hareket. bu hareketi insanlar yapmamalı, kediyi en fazla öpersin olur biter.
  • bazen kendime engel olamayarak göbekten bir parça alabildiğim doğrudur. acıtmadan ama sadece nefsimi köreltmek amacıyla, fırlama bunun üzerine daha da şımarıyor.
    şimdi olsa da bir ısırık alsak *
  • böyle dişlerimi dudaklarımın altına saklayıp nefes almadan ben de yapıyorum bunu. o büyümeye yüz tutmuş göbüşünden, etinden, butundan artık neresi gelirse ısırıyorum. nefes almayınca tüy de kaçmıyor içeri ya da bana öyle geliyor bilmiyorum.
  • bir benzerini köpeğime yaptığım eylem. yerim o kepçe kulaklarını.
  • her fırsatta beni ısıran salak kedime yaptığımda sinir olduğu eylem. kafasını yada kulağını ısırıyorum. deli oluyor.
  • köpeğim yavruyken göbeğini öptüğüm doğrudur. mis gibi tertemiz ve sıcacık oluyordu salağın karnı değişik bi kokusu da vardı.

kediler üzerinde henüz denemediğim sevgi gösterisi.
  • annem ve benim hunharca gerçekleştirdiğimiz eylem. kulağının kenarından ısırmak suretiyle kendisini deli ediyoruz. başka türlü sesi çıkmıyor ama ne yapalım? kulağını ısırınca kedi olduğunu hatırlıyor da miyavlıyor azıcık.
  • zihnimde yaptığım eylem. henüz fiilliyata geçmedim. zaten evde dört kedi var, büyük olanını ısırmak intihar anlamına gelir ama diğer üçü yumuşak huylu.