şükela:  tümü | bugün soru sor
  • öncelikle bu aletin 2 çeşidi var. biri 4 knob , diğeri 2 knob ( yani 4 düğme ve 2 düğme ). ikisinin de seveni ayrıdır.
    fakat sonuç olarak bu alet piyasadaki ( dünya piyasası ; zaten türkiyede satışı falan yok ikinci el hariç ) en en en iyi pedal compressordur. carl martininki de iyidir fakat bu aletle kıyaslamaya girilmemelidir. deneyen başka compressor kullanamaz. zaten iyi bir compressorle çalmamış gitaristlerdir " ben compressorle çalamıyorum tuşemi öldürüyor" diyenler. compressor sustain vermek değildir çünkü. ama onu burada anlatmaya gerek yok.

    sonuç olarak: en iyi compressor pedalıdır. ( tercihen 4 knob ama mesela volkan başaran 2 knob kullanıyor *)
  • (bkz: keeley hazell)
  • yeni versiyonunda blend özelliği de mevcuttur. sırf o özellik olmadığı için 4knob olanını yakın bir arkadaşıma hediye ettim. genel olarak kompresyon sevmiyorum, session işi de yapmıyorum dolayısı ile “belki lazım olur” diye elde tutmama gerek yoktu. yoksa keeley işini gayet iyi bilir.

    neyse, en nihayetinde bu alet keeley’in en meşhur ürünlerinden birisidir. ününün hakkını fazlasıyla verir ancak “en iyi” ilan edilmeden önce origin effects cali 76 ve slide rig’le a/b’lenmelidir.