şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bodrumun akyarlar koyunda bulunan dağın yamacına yapılan ve hizmete giren 5 yıldızlı ultra herşey dahil konseptinde çalışan otel.

  http://www.kefaluka.com/
 • güzel otel ama ben hala doğanın göbeğine labadanak diye yapılan otellerden haz alamıyorum. tam karşısına da kale gibi bi otel yapıyorlar.
 • bodrum akyarlar koyunda yamulmuyorsam geçen ay hizmete giren otel. gece uzaktan bakıldığında dev bir yolcu gemisini andırıyor.
 • henüz açılalı 3 ay olmasına rağmen gerek hizmeti gerek konsepti gerek mimari yapısı gerekse konumuyla bodrumun sayılı otellerinden biri haline gelmiştir. otelin heryerinden deniz görülmesi, self servis olmasına rağmen garsonların erafta vızır vızır dolaşıp her isteğinizi yerine getirmesi, havuz kenarında sadece klasik şezlonglar kullanmak yerine şezlonglarla birlikte hasırdan minik evler, koltuklar ve yataklar kullanılması gibi diğer otellerden ayrıldığı noktalar vardır. ayrıca iskelesi de bodrumda imar izniyle yapılmış tek iskeledir. bunun dışında fiyatları biraz yüksektir ama verilen paranın karşılığını kesinlikle alırsınız
 • geceleri yanan ışıkları ile uzaktan dev bir gemi gibi görünür.
 • yine bir laz müteahhit, milletvekili akraba ve yozlaşmış yerel yönetim dayanışması marifeti.

  bodrum'un betonlaşmamış beachleşmemiş nadide bir köşesine böylesine bir çirkinlik bina edilmesine aracı olanlar, bunu göre göre gidip konaklayanlar ve çevresine tavsiye edenler, hepsini vatan haini ilan etmeli bence.

  çevresiyle uyumsuzluğu, akyarlar'da sebep olduğu dejerasyon kaba bir benzetmeyle alaçatı'nın orta yerine disneyworld yapılması gibi birşey.
 • bodrum akyarlardaki en guzel otellerden bir tanesi. ayrica takip edebildigim kadariyla 23 nisan ve 19 mayis bayramlarinda cocuk ve genclere konsept tatiller sunuyor. takip etmekte fayda var.

  facebook
  twitter
 • alternatif olarak çok fazla bisey bulunması zor olsada bir çok seyin farklı olduğunu hissetirmesi muhtemel olan beldeye bağlı otelin adıdır.sessiz sakindir.
 • lüks görüntüsüyle tezat berbat bir yönetime sahip otel.
  örneklerle ne dediğimi anlatabilirim ancak:
  1. musluktan tuzlu su akıyor. diş fırçalarken midem bulandığından dolayı, lavabonun kenarında hep içme suyu bulundurdum.
  2. kahvaltıda bir garsona çayı sizden mi istiyoruz, kendimiz mi alıyoruz dediğimde, "biz müsaitsek getiriyoruz" cümlesi duydum. çayı getirdi ama neden öyle bir laf etti anlamadım.
  3. ok ultra her şey dahil belki ama bir kahva istediğinizde yarım saat sonra ya geliyor ya da tamamıyla unutulmuş oluyor.
  4. kapımda rahatsız etmeyiniz yazısı olduğu halde, 2 kez kapım çalındıktan sonra içeri girildi. ben öğlen uykusundaydım, beni yatakta gördüler ama buna rağmen mini barı kontrol edicem diyip odamdan çıkmadılar. bu, hiçbir otelde kabul edilir bir şey değildir.
  5. akşam yemeğinde masamız pis diye temizletmeki stediğimizde garsonun yanına gittim. ve daha ben bir şey demeden "ellerim dolu, görmüyor musunuz" dedi. atmıyorum. gerçekten.
  6. bazı garsonlar siz demek yerine sen demeyi daha uygun buluyor.
  7. yanından geçtiğimi gördükleri halde, garsonlar aralarında küfürlü konuşmaya devam ettiler.
  8. odalar öğleden sonraya kadar asla temizlenmiyor. örneğin bir makyaj pamuğu kullandınız diyelim, yerine yenisi konmuyor.
  9. küvetlerin içinde havalı bir şekilde duvara monte duran dove şampuanların içi bomboş olabiliyor. benim değildi ama arkadaşımın boştu.

  yani özetle, içindeki çalışanları iyi seçmezsen o müessese batar. bu işletmenin de acil şekilde çalışanlarını ve hatta kafa yapısını değiştirmesi gerekiyor.
 • sözde yıkandığı halde üstündeki dudak parmak ot bok lekeli tabak ve bardaklarının sırrını ne bizim ne de sorduğumuz garsonların bir türlü çözemediği; votka içine çaya atar gibi şeker atıp içine kesme limon koyduğunda mojito yaptığını zanneden barmenlere sahip olan gece televizyonlardan garip seslerin gelerek elektiriklerin gittiği bunun gibi daha bir çok gariplikle bu nasıl uhd otel dedirtendir.