• münevver’e hastayım. gerçekte doktormuş. çoğu oyuncudan iyi. karakteri de çok gerçekçi. resmen diziyi onun yüzünden izliyorum. canım benim. kalp kalp kalp
  • bu dizideki polisin ablası münevver rolündeki ayşegül cengiz'in gerçek hayatta doktor olması, bu hayatta en çok şaşırdığım ilk 3 maddeye rahat girer. (bkz: https://www.amerikanhastanesi.org/…r/aysegul-cengiz)
  • çok hızlı olaylar çözülüyor türk dizilerinde olmayan bir özellik bu nedenle beğendim.
  • mert fırat ve ayşegül cengiz‘in abla-kardeş diyaloglarına bayıldığım dizi. oyunculukları zaten çok başarılı, mahinur ergun‘un yazdığı senaryodaki diyaloglar ile harika iş çıkartıyorlar.
  • öndeki arabayı takip et sahnesinde taksicinin tepkileri çok gerçekçi, çok iyiydi.
  • odenmekle asla bitmeyecek bir borcu odeme* cabasini ifade eder. borc verilen zarardan kaynaklanir; telafisi imkansizdir. belki bir insanin hayatinda bir kez yapabilecegi bir hataya iliskindir. odenemeyecek bir borc soz konusu oldugu icin kisinin borcluluk duygusu ve vicdan azabi asla ortadan kalkmaz. cogu zaman suclu olan kisi de zor durumda biraktigi kisi de kurban durumuna dusmustur.

belki uzerine verilebilecek en guzel orneklerden biri bir insana iftira atip onun olumune sebeb vermektir. kefaretini omur boyu cekersiniz. yaptiginiz hareketi geri bile alsaniz, o kisinin adini temize bile cikarsaniz, o insani geri getiremezsiniz. sucluluk ve vicdan azabi yakanizi yasadiginiz surece hapseder.
  • italyan ressam jacopo ligozzi'nin 1585-87 dolaylarında yaptığı "kefaretin alegorisi" adlı tablosu.
  • zeynep‘i daha fazla bagirtmayin rica ediyorum, kulaklarimi tirmaladi sesi.
    ayrica tüm bölümleri izledigim halde köydeki kadinin olayini tam anlamadim ama sanki elif’i meltem‘in ölen kocasi kacirdi da bu kadina mi birakti. aksam ona ugrayip raki icmislerdi. ertesi sabahta öldü zaten. sude bu sabri beyin kizi, kendi öldükten sonra cocuguna sahip ciksin diye mi zeynep‘i secti. anlayamiyorum
  • nurgül. konuşma. yurdaer. konuş abi.
  • annem izliyor diye bakayım dedim *merak uyandırdı devam ediyorum izlemeye ama baştan izlemediğim için anlayamadığım bazı kısımlar var tabii

--- spoiler ---

köydeki diğer kız ne alaka ? bulunan diğer kızın kendi kızı olmama ihtimali var mı ?
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap