şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kefaret (dizi))

zülfü livaneli'nin konstantiniyye oteli'nden uyarlanmış.
  • zülfü livaneli'nin konstantiniyye oteli romanından uyarlanmış. kefaret, 25 film imzalı, yönetmeliğini mesude erarslan'ın yaptığı, mahinur ergün'ün senaryosunu kaleme almış. 22 kasım'da ekranlarda olacak bir dram dizisi. oyuncuları ise zeynep (nurgül yeşilçay), başkomiser sinan (mert fırat), ahmet (yurdaer okur), nil (ege kökenli)

bu romanı okurken zihnimde senaryosu yazılıp filmi çekilse ne hoş olur demiştim. livaneli'yî tebrik ederken umarım oyuncular havayı yaşatır. bazı oyuncuların üzerlerine yapışan eski rollerinden sıyrılması dileğiyle...
  • bu kadar kötü bir diziyi fox'a nasıl kakalamışlar valla çeken yollayan yapımcıya helal olsun.

ben bugüne kadar türk televizyonlarında "çocuğum kayboldu" temalı bir dizinin tuttuğunu görmedim. zaten %100 gerçek hikayeler sabah kuşağında var. kim niye otursun bunu izlesin.

oyunculuklar da aşırı kötü. fox ölçeğinde bile kötü.
  • oyuncuların inanmadan oynadığı dizi.

az önce kadın ve komiser olduğu düşünülen mert fırat arasındaki diyalog:

-tipim değilsiniz
    -siz de benim tipim değilsiniz emin olun!

şaka mısınız siz yahu bu ne?
  • eğer linç yemiceksem bence fena bi dizi değil. yani tabikide hayatımın dizisi diyemem ama pazar akşamları ailecek otururken bakılır çerez niyetine
  • berbat dizi.
    başrol kadın oyuncu için yazarsam kırıcı olacağım için yazmıyorum vaz geçtim.
  • ben begendim ve izleyecegim ancak haftaya ne çekeceklerini merak ediyorum. bir bölümde her seyi anlattılar gibi.
  • komiser ilk görüşte anlıyor meltemle ahmet in ilişkisini ama gidip ahmet e hiç sormuyor. meltem e soruyor ama ahmet e hayır. sorsa zaten çıkar ortaya. çok saçma. yıllarımı müge anlı ya vermişim ben. böyle saçma sacma şeyleri dizi diye koymayin
  • bu dizi müziği kiminse -ki herhalde anonim bir müzik bu- arkadaş bedava sanırım ki bütün dizilerde her sene aynı müziği mi dinleyeceğiz. yani düzgün bir jenerik müzik yok mı başka!
    artıı hangi dizide duymuştum bile demiyorum. her sene en az 1-2 diziye aynı jenerik müziğini yapıştırıyorlar.
  • atonement filminin devam dizisidir