şükela:  tümü | bugün
  • bankalar tarafından da özellikle bireysel kredilerde bu eylemin zorluğu anlaşıldığından, artık kefil istenmesi istisnai durumlarda geçerli olmaktadır. eğer banka sizden kefil istiyorsa, bugünlerde bunun anlamı "güvensiz / riskli bulundunuz" demektir.

allah düşürmesin!..
  • mebin yurtdısına yüksek öğrenim için gönderdiği ylsy sınavını kazandıysanız gerçekleştirmek zorunda olduğunuz yegane işlem. kefillerin, devlet memuruysa en az 1 sene, özel sektördeyse en az 5 sene çalışmış olması ve halen çalısıyor olması gerekmektedir. emekli kefil kabul edilmez. şöyle bakıyorum da etrafıma, kimse yokmuş lan.
  • günümüzde oğlunun babasına bile olmadığı kefil olma eylemini gerçekleştirecek kefil modelini bulma eylemidir.
  • dünyanın en zor işlemidir. hele hele ekonominin dar boğaza girdiği şu günlerde kefil bulmak, çölde su bulmaktan daha zordur.
  • meb'in yurtdışı bursu için kefile ihtiyacımız oldu ama bulamıyoruz. en yakın akrabalar sırt çevirdi. sanki bankadan 500 bin lira çekip karpuz işine giricem. eğitim almak için yurtdışına gidiyoruz altı üstü. millete sorunca yok diyor papaz oluyoruz. tamam olurum diyen bin tane kapris yapıyor, götü arşa değiyor yine papaz oluyoruz. nasıl olacak bilmiyorum. hayatım boyunca daha başka birine muhtaç olmam umarım.