şükela:  tümü | bugün
 • izlanda'nin en bi guneybatisinda, reykjavik yakinlarinda bulunan ufak kasaba. tek onemi keflavik international airport'u barindirmasidir, cunku reykjavik'in havaalani uluslararasi ucuslara acik degildir.
 • izlanda' da yer alan, küçük ve sevimli bir kasabadır. kabaca 5 ana bölgeden oluşur.
  asbru, njardvik, hafnir, reykjanesbaer ve uluslarası havalimanı.

  keflavik' te ring hattı mevcuttur ve ücretsizdir. başkent reyjkavik ile arası ortalama 30-40 dakika sürer. otobüsler yarım saatte bir ve ya saat başı havalimanından kalkar.

  keflavik' i önemli kılan en büyük etken hiç şüphesiz havalimanı ve havalimanının daha çok doğu avrupalılar' a sağladığı istihdamdır. baskın göçmen unsur polonyalılardır. kasaba içerisinde marketleri bile mevcuttur.

  ayrıca keflavik' te çok güzel bir viking müzesi bulunmaktadır. içerisinde, vikingler' in geldiği ilk zamanlarda kalma, orjinal bir gemi mevcuttur.

  keflavik' in batı ucunda da trol evi bulunmaktadır. bu kasabada sadece yaşanabilecek kadar sosyal aktivite mevcuttur. başkent kadar aktif bir sosyal hayat ve imkan malesef yoktur. mecbur çekersiniz o yolu.

  o küçücük haline rağmen bir çok şehrimizdeki sosyal imkanlardan daha fazla sosyal imkanlara sahip olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekir.
hesabın var mı? giriş yap