şükela:  tümü | bugün
  • geçenlerde kipada 44,5 liraya gördüğümde şok olduğum içki. iki yıl önce freeshoptan 4-5 euro gibi fiyata görüp nasıl bir şeymiş diyerek almıştım. yolda da lıkır lıkır içmiştim. böyle olduğunu bileydim yıllandırıp çocuğumun nikahında içerdim.
  • 2013'e girip giremediğimi anlamama mani olan içki. en son saat 10 falandı açtım bi bardak kavunlusundan içtim, tadı güzel böyle hafif bişey gibiydi, herkes rakı içince kimse de dadanmadı 11.30da bütün şişe bitmişti. en son kendimi oturma odasındaki kanepeye bıraktığımı hatırlıyorum. bence bebek yüzlü katilin ta kendisi.
  • evimde kavunlusu mevcut bulunan içki. ancak bilesiniz ki, canım çektiğinde şişeyi dikip bir yudum alıyorum, geldiğinizde içmek isteyeceklere hitaben önceden söylemiş olayım. ağzımdan iğrenen istemesin.
  • entry'sini girdikten anca 3 yil sonra tadabildigim harikulade lezzet. kavunlusunun ustune tanimamak lazim.
  • kavunlusunun kokusunu metrelerce öteden alabileceğiniz vodka çeşidi. buzlu camdan, ince uzun bir şişeye sahiptir. içimi pek hoştur, fazla tüketilmemesi tavsiye edilir, zira mide bulantısına sebep olabiliyor
  • italya'da 6euro'ya satın alınabilen, %20 alkol içeren, trieste'de üretilen içki. o halde türkiye'ye kasa kasa getirilmesi farz olmuş olan vodka.* fakat şeftali olanı biraz bayıyor, yanında sürekli sigara içme hisi yaratıyor, fazla tatlı oldugu için. ayrıca buzluğa konulmaması önerilmektedir. soğutulacaksa buzdolabında soğutun lütfan.
  • kavunlusu gerçekten inanılmaz yoğun bir tad ve kokuya sahip. doğrudan bunu kullanmak yerine 3 ölçek normal votka 1 ölçek keglevich kavun daha keyifli bir içim sağlıyor. bir de fantezi insanları için tarif vereyim; 3x smirnoff, 1x keglevich kavun, 1x ursus, bol buz ile birlikte, üstüne 1 greyfurt ve yarım limonu sıkıyoruz, ekşi içki sevenler için içmeye kıyılamayacak bir tad yakalamış oluyoruz.

dikkat: 3 tane içtikten sonra mideyi ekşitiyor, zamanını belirleyip gece içerisinde redbull'a dönün.
  • kavunlusu muhteşem olan içki. kavunun kendisi bunun kadar güzel kokmuyor şerefsizim!
  • bilgi mayfest 2009 bünyesinde santralistanbul'a kurdukları stand ilgi odağıydı. sağda solda reklamlarına ya da ürünlerine raslamasam da artık türkiye pazarına girdiler sanıyorum.

edit: girmişler vallahi. cevahir migros'ta şeftali ve kavun aromalısı mevcut, şişe fiyatı 35 tl. afiyet olsun.
  • ukrayna kokenli orjinal vodka icme yontemi olan "shot bardagina votka, yanında su bardagına meyva suyu" modelini meyva suyunu entegre hale getirmiş olmasından kelli gecersiz kılan tatlı, italyan mamülü, alkollu icecek..