şükela:  tümü | bugün
  • whale rider'da ne kadar dikkat cektigini star wars episode 3'te kaptigi rol ile daha iyi anliyoruz. 1990'lidir kendisi.
  • whale rider filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu oscarına aday gösterilen, 13 yaşındaki genç aktris. oscar tarihinde bu daldaki rekoru 1976 yılında 20 yaşındayken aday gösterilen isabelle adjani'nin elinden almıştır...
  • allahım allahım. 12 yaşında ilk kez kamera önüne geç, başrol oyna, ondan sonra da oscar'a aday ol.
    helal olsun...
  • ziyadesiyle whatever'i andiriyor bu insan. seyrederken sanki bir tanidigi seyrediyormusum gibi izledim.
  • billy crystal'in "13 yasinda bi insan 3 isme sahip olamaz ki?" diyerek latife ettigi, oscar olaylarina fazla genc yasta dalmis oyuncu. ben 13 yasinda neler yaptigimi dusunuyorum da, memlekete en derin katkim bir avuc protein grubuydu sanirim*..
  • 16 yaşında hamile kalan aktris. üç yıldır birlikte olduğu, şu an 19'unda olan erkek arkadaşıymış çocuğunun babası.

meryem ana ve yusuf'un, isa'nın doğumundan önceki yolculuğunu anlatan the nativity'de meryem ana'yı canlandırıyor bir de bu sene. zamanlaması, hamileliğinin çılgın bir reklam fikri olma olasılığını akla getirebilecek olsa da, maoriler'de bu yaşlarda çocuk yapmak pek yaygınmış. cuk diye oturmuş yine de. bu çocuk analı babalı büyüsün bari.

(bkz: life imitates art)
  • whale rider filmindeki etkileyici role sahip oyuncudur. film boyunca, kendisini my queen karo filmindeki küçük kız anna franziska jaeger zannederek izledim. aslında bakınca tipleri oldukça farklı ancak, oynadıkları rollerde bana verdikleri hisler aynılaşınca, benzetmek kaçınılmaz oldu.
  • (bkz: obara sand)
  • whale rider ile çocuk haliyle etkileyici bir performans gösteren oyuncudur.

lakin çok güzel bir film olan whale rider kendi hayatı için pek iyi gelmemiştir. filmin ona kazandırdığı ün ile özel hayatı, ailesi, evliliği, kariyeri herşey birbirine girmiş, karman çorman olmuş.

sadece ün karın doyurmuyor, kendi anlattığına göre; whale rider için yapılan galalarda en şık elbiselerle boy gösterirken ceplerinde 5 kuruş para yokmuş, gelen parayı saçmasalak yerlere harcamış, akıllı ve tutumlu olmasını öğütlemesi gereken ebeveynleri tozutmuş. 14 yaşında evin yükünü üstüne atmışlar. yeme bozukluğu, sinir hastalıkları sigara, içki, okulda sorunlar. paraları saçma sapan yerlere harcamanın neticesi ailenin dağılması olmuş. sonra hamile kalma, evlilik, boşanma... resmen hayatın bir film için kayması...

neyse en azından film güzeldi.