• the who'nun merhum davulcusu, bir zamanlarin devamli surette davul patlatan me$hur insani, en az roger daltrey kadar cirkin. ama $u kavanoz gotlu dunyaya en buyuk katkisi jimmy page'in borcta kalmamak icin* kurdugu gruba buldugu "the new yardbirds" yerine led zeppelin ismini onermesidir zannimca.
 • ilkokul karnesine hocası tarafından "derste aptal taklidi yapıyor" notu düşülmüş olan, ve söz konusu bu karnesinin amerika'da bir rock müzesinde sergilendiği davul adamı. ufak cüsseli olup deli gibi davul çalan adam karizmasına sahiptir.
 • az bilinen gerçeklerden biri de ian paice'in fireball'u kaydederken keith moon'un bass drum'ını kullanmış olduğudur. şöyle demektedir baba:
  "herkes fireball'un girişini çift crossla mı çaldığımı soruyor. hayır, tek crossla yapması hiç de zor değil, yapabiliyorum, ama çift cross'daki etkiyi vermiyor. ve bizim daha dolgun bir sese ihtiyacımız vardı. o sırada da the who'yla aynı stüdyoda albüm kaydediyorduk. bir gün keith'in kayıt işi bittikten sonra bass davullarından birini kendiminkinin yanına sürükledim ve parçayı öyle kaydettim"
 • 1978'de öldüğü daire, mama cass elliot'un da, 1974'te öldüğü dairedir.
 • kimi konserlerde davulu parçalamakla yetmeyip, sahneyi de parçalamaya çalışmış, sevimli ve hiperaktif the who davulcusu. genelde kullandığı davullarda hihat bulunmazdı. pete townshend kendisi için "her kayda girdiğimizde davul çalmayı unutuyordu. bir süre sonra hatırlayıncada eskisinden daha iyi oluyordu." demiştir. ayrıca muppet show'un manyak davulcusu animal'da keith moon'dan esinlenilerek yaratılmıştır. 1965'te kaydedilen "i can see for miles" single'ında ilk defa rock müzikte davulu ön plana çıkartmıştır ve bu şarkıdaki davullar zamanının en kıral davuludur. ayriyetten (say say bitmiyor efendim..) 1966'da premier ile beraber çalışıp ilk çift cross'lu davulu imal ettiren kişi..
 • özellikle konser performanslarında yaptığı davul ataklarıyla nefes kesen the who bateristi.adı geçen grubun en sevdiğim elemanıdır kendisi,sıkı içicidir,john lennon'un kankasıdır.solo albümü two sides of the moon tüm zamanların en kötü albümlerinden biri olarak değerlendirilir-ben dinlemedim bilemem.tommy filminde tuhaf bir rolde oynamıştır.muhtemelen led zeppelin'in isim babasıdır.
  ve trajik şekilde aramızdan ayrılmıştır 1978'de...
 • (bkz: led zeppelin) ilk albümün demosunu kaydedip -bir saygın büyükleri olarak fikirlerini almak üzere- keith moon a dinletir.moon, zeppelin in müziğini zeplin gürültüsüne benzetince de led zeppelin in ismi artık belirlenmiş gibi birşey olur.
 • uykusunda olmeden birkac saat once meshur apartman dairesinde izledigi son film the abominable dr. phibes'mis. efendim farkinda olmadan olmeye yatmak icin iyi bir tercih yapmis kendisi.
 • efsane (bkz: the who) davulcusu..genelde şebeklik ve maymunluklarıyla öne cıksa da,davulda yartattıgı harikalar da kesinlikle unutulmaması gereken kişi...iyi bir davulcu nasıl olur yada olmalıdır sorusunun cevabı degildir keith moon...nasıl özgünlük ve özgürlük müziğe yansıtılıp,cıgır acılır sorusunun yanıtıdır..sadece see me feel me (bkz: woodstock) performansına göz atmak yeterlidir bunun için..
  ayrıca (bkz: john bonham) ın ve bir dönem (bkz: john lennon)ın da kankasıdır..
 • normal bir insan degildi. fazlasiyla hiperaktif ve zarar vermeyi seven birisiydi keith moon. kaldigi otellerde kor kutuk sarho$ olup mobilyalari camdan a$agi firlattigi soylenir. ayrica bir otelin yuzme havuzunun dibine rolls-royce gonderdigi bile olmu$tur.
hesabın var mı? giriş yap