• mis gibi kekik kokan bal. bu şahane tadla antalyada tanışılmış ve bir daha aynı tat kekik balı olduğu iddia edilen başka ballarda bulunamamıştır. arı kardeşlerin bir suçu olduğunu sanmıyoruz. muhtemelen balı petekten alan ayılar süte su katar gibi daha adi bir balla karıştırıp satmakta ve balın kalitesini bozmaktadırlar.
  • iki kaşık yedikten sonra mayışıp kalabileceğiniz bal türü
  • cigerleri yumusatirmis bu bal. ayrica icinde kekik olan hersey gibi mideye de iyi gelirmis. doktoru anneme midesi icin ilac olarak vermisti, hepsini ben yemistim.
  • datcada neredeyse heryerde bulabileceginiz super lezzetli bal ce$idi.
  • istanbul'da minicik kavanozuna dünya para istenen, caaanım tat. (bkz: ahhh datça)
  • datça`nın kokusunu yüreğinde hissetmenin en tatlı ve yararlı yolu..
    faydaları saymakla bitmez.. datça kekik, biberiye gibi yararlı otların çeşit çeşit ve çok bol olduğu beldedir..
    kekik gibi bir hazineden bal gibi altın bir besin oluşması ayrıcalıktır..
  • kargoyla sipariş verilecek kadar insanın gözünü döndüren baldır.
  • tadı çok farklı, bergamot aromalı çay gibidir. ben beğendim.

ek bilgi:
    arıların saf kekik otu çiçeklerinin özünü toplamasıyla ürettikleri, kekik kokulu, şeffaf, tadı buruk tatlı olan bir baldır. kekik otu nektarlı bir bitkidir. bileşiminde timol bulunan uçucu bir yağa sahiptir. bunun aroması, kokusu ve lezzeti oldukça güzeldir. genellikle kırsal bölgelerde, yüksek rakımlı yaylalarda doğal olarak yetişir. ülkemizde en fazla yetiştiği yerler çankırı, ankara, kastamonu, trabzon, amasya, bolu, kütahya şehirleridir.*
  • çok güzel bir tadı olan açık sarı renkli bal. datça ve marmaris yöresine özgüdür.
  • datçada denk gelmedim ama marmaris'in çınar köyünde ve bozburun'da da vardır.eskiden yol kenarında köylüler satardı.muhteşemdir. ipeksi, mayhoş...bambaşka bir baldır o. fer, balparmak vesaire de kekik balı diye bişiler satıyor ama içine ne katıyorlarsa bildiğin - hem de adisinden -çiçek balı aslında sattıkları. gerçek kekik balıyla ilgisi yok. koku yok, kıvamı tadı herşeyi yavan bu market mallarının..
hesabın var mı? giriş yap