• mis gibi kekik kokan bal. bu şahane tadla antalyada tanışılmış ve bir daha aynı tat kekik balı olduğu iddia edilen başka ballarda bulunamamıştır. arı kardeşlerin bir suçu olduğunu sanmıyoruz. muhtemelen balı petekten alan ayılar süte su katar gibi daha adi bir balla karıştırıp satmakta ve balın kalitesini bozmaktadırlar.
  • iki kaşık yedikten sonra mayışıp kalabileceğiniz bal türü
  • istanbul'da minicik kavanozuna dünya para istenen, caaanım tat. (bkz: ahhh datça)
  • çok güzel bir tadı olan açık sarı renkli bal. datça ve marmaris yöresine özgüdür.
  • datcada neredeyse heryerde bulabileceginiz super lezzetli bal ce$idi.
  • kargoyla sipariş verilecek kadar insanın gözünü döndüren baldır.
  • farklı farklı yerlerden ve farklı çeşit ballar deneyen birisi olarak* ilk denediğimde, denediğime pişman olmuştum.

bilindik bal tadı bir tarafa, bu bir tarafa.

tatmak için az gramajlı almanızı tavsiye ederim.
  • yayık ağası sayesinde keşfettiğim bal türü. çiçek ya da çam balından daha lezzetli. kokusu da güzel. bir tık pahalı çiçek balından vs. ama değer.
  • datçada denk gelmedim ama marmaris'in çınar köyünde ve bozburun'da da vardır.eskiden yol kenarında köylüler satardı.muhteşemdir. ipeksi, mayhoş...bambaşka bir baldır o. fer, balparmak vesaire de kekik balı diye bişiler satıyor ama içine ne katıyorlarsa bildiğin - hem de adisinden -çiçek balı aslında sattıkları. gerçek kekik balıyla ilgisi yok. koku yok, kıvamı tadı herşeyi yavan bu market mallarının..
  • cigerleri yumusatirmis bu bal. ayrica icinde kekik olan hersey gibi mideye de iyi gelirmis. doktoru anneme midesi icin ilac olarak vermisti, hepsini ben yemistim.
hesabın var mı? giriş yap