şükela:  tümü | bugün
 • kekkai sensen anime serisinin ikinci sezonu niteliğindeki yapım. hellsalem's lot, ilk sezona göre daha bir karmaşık, daha bir atraksiyonlu, daha bir beklenmedik olayların yaşandığı bir ultra çılgınlık merkezine dönüşmüş durumda. serinin genelinde, özellikle, ana karakterden (leo) ziyade yan karakterlerin kafalarının kırık olması, merkezde aklı selimliğin sağlanmasına olanak veriyor. mantıksız ve hiçbir şeyle bağlantısı olmayan garipliklerin aniden, bu karakterlerle bağlantılı olarak ortaya çıkması dramatik kurguyu paramparça ediyor.

  mesela ilk sezondan da bilinen femt adında bir yan karakter var ve bu karakter olağanlıktan nefret ettiği için sürekli olarak terör saldırıları düzenliyor, ama kötü biri değil, mizacı öyle, binlerce insanı öldürüyor sadece kendisi olduğu ve eğlendiği için.

  lucky abrams var, öyle bir ironik ki bu insan, etrafında sürekli olarak kaos patlak veriyor, ama ona hiç zarar gelmiyor, yanındaki insanlar ölüyor ya da yaralanıyor. ve kendisi hiçbir şeyin farkında değil. ve çok ciddi. ama sanırım ikinci sezonda kendisi uzaklarda.

  hayır bir de, kendisini moleküllere ayırıp, neredeyse görünmez kılabilen bir karakter var, chain, bu hanımefendi öyle bir bully ki, bir başka karakterin (zapp), bakın burası çok önemli, "alt" göz kapaklarına basarak kendisini tekrardan görünür ve ağır kılıyor, ve orada (göz kapaklarına basılı, evet) dururken diğer karakterin aklı yerinden çıkıyor. bu arada göz kapakları da aşağı doğru esniyor, çünkü ayakkabıların ucu onlara tutunmuş durumda.

  zapp ile ilgili çok fazla birşeyden bahsetmek istemiyorum.

  kekkai sensen buna benzer anlamsızlıklarla dolu kaliteli bir yapım. izlemezseniz hiçbir şey kaybetmezsiniz. bu yüzden izlemelisiniz.

  edit: ümla.