şükela:  tümü | bugün
 • bir öz türkçe kelimemizi daha, vahşi kapitalizme kurban etmiş olduğumuzu gösteren vahim durum.

  artık gençler, 90lı yıllarda oldukça revaçta olan "keklemek, keklenmek" vb. öz türkçe kelimeler yerine, internette sıkça kullanılan ve internetin ingilizlerin himayesi altında olması nedeni ile ingilizceden gelen "trollemek, trollenmek" gibi itici, samimiyetsiz ve kökensiz kelimeler kullanmaktalar. sen git, belki de kökleri 5 bin yıl öncesine dayanan "kek" kelimesinden türemiş keklenmek kelimesi yerine, kökeni 10 yıl önce çekilmiş lord of the rings deki dağ devlerine verilmiş bir isim olan "troll" kelimesine dayanan saçma sapan bir "trollenmek" kelimesi kullan. insanın aklı hayali almıyor cidden.

  5 yaşındaki yiğenim, az önce kendisini "kuşu sen öldürdün" diye keklemeye çalışan annanesine gözlerimin önünde, "annane, trolleme artık yeter yaa" diye bağırdı. evet evet, resmen bağırdı kadıncağıza. o anda, gözlerimden süzülen yaşlara engel olamadım. 6 yaşında bir çocuk, nasıl oluyor da, 40 yaşındaki kadına, avazı çıktığı kadar "troll" diyebiliyor, hadi demeyi geçtim, bağırabiliyor?

  nereye gidiyoruz, ne olacak bu çocuklar? kim bunlar? kim?

  neden?
 • (bkz: keklenmek)
  (bkz: kandırılmak)
 • popülerliktendir.

  doğrusu keklenmek, kandırılmaktır. eylemi yapan kişi ise troll değil kandırıkçıdır.
 • troll kelimesi aslında her saçma olgu yerine kullanılmaya çalışılması soncu olan bir durumdur. adam yolda yürürken solundan sağ omzuna dokunur , adam sağa döner ama aslında sen sağdasındır. aha bu trolleme olamaz. adam eşek şakasına da trolleme diyor , telefon şakasına da ,el şakasına da , eddark lorda da. oha ! bi kelimeye b kadar misyon yükleniyor ve biz o kelimeden nefret ediyoruz.

  işin en saçma kelimesi troll ve trolleme kelimesi sadece yazı aleminde var , ben günlük kullanımda kullanan da görmedim.