şükela:  tümü | bugün
 • üst düzey şirketlerde genel müdür olmanın ilk sartı.
 • anlamsız.
  en az sivri sinekler kadar anlamsız, gereksiz ve sinir bozucu.
  kimimizin saçı belli bir yaş aralığında dökülüyor, kimi ise kefeni saçlarıyla delerek veda ediyor hayata.
 • evrenin ya da tabiatın adaletsiz olduğunun kanıtlarından biridir. ciğeri beş para etmez insanların aslan yelesi gibi saçları varken nispeten daha donanımlı insanların saçları 20'lerin ortalarından itibaren dökülmeye başlıyor. evet tıp çok ilerledi ve saç ektirmek mümkün ancak insanlar artık seni kel halinle benimseyip kabullendikten sonra bu da çok zor.

  ancak "giden gitti artık, bari bundan sonrasını kurtarayım." diyenlerdenseniz bunun da çözümü tıpta var. ondan sonra ise kalan saçlarınızla birlikte "en azından herhangi bir uzvum eksik değil ya da başka bir engelim yok, en azından kellik çekiciliği o kadar da sıfırlayan bir durum değil." diyerek kendinizi avutuyorsunuz. ancak yine karşınıza o 65 yaşında olup sırma saçları olan "yaşasa da olur yaşamasa da olur." diye tanımlayabileceğiniz adam çıkıyor ve yine evrene isyan ediyorsunuz.
 • bunca senedir kelim bir zararını görmedim. tamam insan saçlarına üzülüyor hepsi bu.
 • ciğeri beş para etmez insanların saçları dökülmüyor diyen bir keli de göstermiştir. kimin ciğeri kaç paradır ben bilirim. herifte tonla kusur var ama keline takmış.
 • yakışıklı adama kellik de yakışır. çirkin zaten çirkindir saçı olmasa da olur ama ortalama bi erkek için çok zordur bu durum. zaten görünüşünü kıl payı kurtarır saçlar gidince eskiden gördüğü ilgiyi de görememeye başlar. çirkin gibi hiç görmese yine alışır ama bir zamanlar görüp artık elde edemeyince çok koyar.

  19 yaşında şakakları iyice geriye gitmeye başlamış, tepe saç derisi yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamış 15-16 yaşından beri saç döken ortalama erkek söylüyor bunları. yani daha yaşanmadı ama bıraktığı psikoloji bu insanın üzerinde.