• muzaffer tayyip uslu ve rüştü onur hakkında en ufak bilgiye sahip olmayanların siyasi eleştiri beklediği filmdir. bu iki şairin hayatı her zonguldaklı için anlam ifade etmiştir ve edecektir. kendilerine ayrılan sokaklar vardır bu kentte. bu bir dönem filmi değil bu iki güzel insanın hikayesidir. dolayısıyla belki o dönemin türkiye'si anlatılır ancak asıl anlatılmak istenen bu iki güzel insandır. yok "ezanları dinletecek mi?", yok "ismet inönü eleştirisi yapacak mı?" gibi cümleler ancak kahvehane köşelerinde ülke kurtarmaya alışmış, geçmişle kapatamamış hesabı olanların hezeyanlarıdır. fakat bu film, bu sığ düşüncelerin çok daha ötesinde olan iki insanı anlatmaktadır.
  • kıvanç tatlıtuğ'un giden kilolarının sebebi olan film.gidilesi gibi gözüküyor fragmandan kadrosu çok iyi.
  • fragmanının bir sahnesinde gemi gözüktü diye titanic'e benzetilen film. ilginç.
  • 2012 yazında bir cok zonguldak insanın ve benimde figüran olarak oynadığım yılmaz erdoğan filmi .gerçi ben ilk gün oynamıstım o sahneler tekrar çekildi.sonradan duyduğuma göre yılmaz abimiz peruklu sahnelerini beğenmemiş ve bastan cekmiş ilk 10 günü ben bir gün gittim bakım iyiydi yemekler şahane içecek gani 0 yorgunluk üstüne de 50 lira aldım. cok uzatmayayım o bir günde cok şey yaşadım yeminle kitap olur bir sahnenin sonunda yılmaz erdoğan yanım da duran arkadasıma 'oğlum sen malmısın' malcıkmısın demesini yıllarca unutmayacağım filmi izleyin ve fener mahallesinin güzelliğini görün
  • the shawshank redemption taklidi gibi duran film. ikisinde de başrolde iki erkek var.
  • fragmanında belçim erdoğan'ı görünce hoffff yine mi bu karı deyip bir soğudum önce ama film etkileyecek gibi görünüyor...
  • "dur benim kariya da bir rol vereyim bari"

yonetmen.
  • bir görüntü yönetmeninin filme neler katabileceğinin en büyük kanıtı, sinema filmi. tabii şimdilik sadece fragmana göre. ayrıca kıvanç tatlıtuğ için gerçek sınav bu film olacaktır bana göre.
  • fragmanı oldukça etkileyici olmuş olan filmdir. belçim bilgin bile gayet oturmuş görünüyor, o derece. gelse de izlesek.
  • (çok şükür) bkm'nin birbirinden antipatik oyuncularının olmadığı yılmaz erdoğan filmidir. fragmanı sayesinde şimdiden çok güzel olduğuna emin oldum. yan sanayi akademi jürisi arkadaşlar da açıp götlerini eleştirsinler.
hesabın var mı? giriş yap