*

şükela:  tümü | bugün
 • bir tao hikayesi. kısaca şöyledir:
  chuang tzu rüyasında bir kelebek olduğunu görür. uyandığında ise kendisini rüyasında kelebek olduğunu gören chuang tzu mu, yoksa rüyasında chuang tzu olduğunu gören bir kelebek mi olduğuna karar veremez.
 • deng ming dao tarafından yazılmış, tao'cu usta kwan saihung'un eğitimini ve yaşamını anlatan bir üçleme.
  ilk kitap gezgin taocu, ikincisi ise yedi bambu tabletdir. üçüncüsü henüz ülkemizde basılmamıştır.
  (bkz: dharma yayınları)
 • hatun kişiler için güzel ve de faydalı bir blog. makyaj malzemesi ve kozmetik kültürünü fersah fersah genişletmek isteyenler için gelsin:
  http://www.kelebeginruyasi.com/
 • yılmaz erdoğan'ın zonguldak'ta çekeceği yeni filmin adı. çekimlerin şubat sonunda başlayacağı söyleniyor. filmde 2 şairin hayatı anlatılacak ve yılmaz erdoğan da behçet necatigil'i canlandıracak. ayrıca kıvanç tatlıtuğ, mert fırat ve belçim bilgin de filmin kesinleşen oyuncu kadrosundaki isimler.
 • ömrü gibi kısadır.
 • yılmaz erdoğan'ın bu yıl çekeceği dönem filmidir.

  yıllar önce yazdığım entrymle de kabaca bu filmden bahsetmişim haliyle.
  (bkz: #10993629)

  bu filmle ilgili olarak başımdan geçen bir olayı da anlatayım vesileyle:

  zamanında bir kitabevinde benden ikinci dünya savaşı döneminde türkiye'deki sosyal ve ekonomik hayatı anlatan kitap, dergi vs. bulmam için istekte bulunmuştu. bulduklarımı listeleyip e-mail olarak yollamam için eşinden e-mail adresini vermesini istedi ve sağolsun eşi bana e-mail adresini verdi.

  ben ciddi ciddi 15-20 tane kitap ve yüzlerce fasikül eski dergiyi ayarlayıp listeyi e-maille yolladım ve gerekli iletişim bilgilerimi de ekledim ama bu işin sonu bir türlü gel(e)medi. ne bir cevap maili, ne arayan ne de soran oldu.

  bir kaç hafta sonra bir gün yılmaz erdoğan'ı aslıhan sahaflar çarşısında benden istediği türden kitap ve dergilere bakınırken gördüm ama nedense yanına gidip benim listeyle ilgili olarak bir geri dönüş olmadığı için bir kaç kişiye karşı mahcup olduğumu söyleyemedim.

  keşke bu yazdıklarımı seksek'te yapılan kurtuluş son durak filminin zirvesinde eşi belçim bilgin'e bizzat sormak aklıma gelseydi de bu konu aydınlansaydı.

  edit: mesele gayet güzel bir şekilde çözüme kavuşturulmuştur.
 • milliyet'in gizli (!) reklam kampanyasıyla duyurulan bir yapım daha. geçen hafta set ekibi kaza yapmıştı, bu hafta da tüüüüüh kıvanç'ın sahneleri çöpe gitmiş. çok merak ettim filmi. mutlaka izlemem lazım.
 • içinde ezan sesinin olup olmayacağını merak ettiğim yılmaz erdoğan filmi.

  http://www.hurriyet.com.tr/…anat/haber/20506145.asp
 • ortamda sağlam oyuncular var, param da var, hadi bi film çekeyimcilik ürünüdür.

  kardeşim, ya yönetmen olursun ya oyuncu. ikisini bi arada götürmek gibi bi artistlik yok. birinden vazgeç artık. ha, yönetmenlik becerin zaten yok, aslanlar gibi oynuyorsun. geç kameranın karşısına oyun yap. gerçekten artık bu hem yönetmen hem oyunculuk olayı çok fazla sıktı. yönetmen olarak görünmek isteyebilirsin ekranda, tamam ama bir sahne olur, iki sahne olur. ulan hem yönetip hem nasıl başrol oluyorsun?
hesabın var mı? giriş yap