şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kelebek firmasının yaşattıkları... sözlük sikayetimvar.com'a dönmüşken, ben de yaşadığım sıkıntıyı anlatmakta bir beis görmüyorum.

  6 ağustos 2016'da masko kelebek mobilya'dan 1 adet bazalı karyola satın aldım. ama satın alırken mağazada bulunan teşhir ürünü olan karyola bazasız idi ve müşteri temsilicisi olan mustafa isimli şahıs bu *karyolanın görünümünde en ufak bir değişiklik olmadan* bazalı hale getirilebileceğini ifade etti ve bu ürünü sattı.

  ürün anlaşmada yazılan teslimat tarihten 7 gün sonra teslim edildi. ne var ki,

  1- ürün sadece karyoladan ibaret bir görüntüde değildi. bazaların ayakları olmadığı için çok çirkin bir görüntü olarak göze çarpıyor. ne anlamı kaldı o bazaları oraya bağımsız sepet gibi bırakacaksan!
  (bkz: alttaki görseller)

  2- gelen bazaların deri döşemesi yırtık bir vaziyetteydi. (bkz: alttaki görseller)

  tamamen ayıplı ve hatalı olan bu ürünü teslimat esnasında fotoğraflayıp belgeledik.

  bu durumu vakit kaybetmeden satın aldığımız yere telefon ile ilettim ve bazaların iadesini talep ettim. çeşitli yan çizmelere rağmen, yasal hakkım olduğunu bildiğim için bu konu üzerinde sözlü olarak anlaştık ve beklemeye başladık. 1 hafta geçti, "mustafa bey sevkiyatta. sonra size dönsün."; 5 gün sonra, "muhasebeden onay alınıyor, yarın arayalım sizi."; yarın oluyor, "bayramdan sonraki hafta içi iade işleminiz gerçekleşecek."; bayramdan sonra arıyorum, "cuma gerçekleşecek" derken, sadece benim tarafımdan başlatılan ve genelde satıcının kaba bir üslup takındığı telefon görüşmeleri(tek bir kez dahi aranmadım) ve 2 kez de yüz yüze görüşmenin ardından, iade üzerine sözlü anlaşmanın üzerinden 30 gün geçtikten sonra hiçbir somut çözümle karşılaşılmaması... ve dayanamayıp konuyu tüketici heyetine götürmem ve sözlük'le de paylaşmaya karar vermem.

  tüketici heyetinin dönüşleri 6 ay ile 1 yıl arasında oluyormuş ama sorun değil. bu sürede ürünü kullanırım; zamanı gelince de çatır çatır ürünü gelir geri alırlar. yasal işlerle uğraşması sıkıntılı ama hakkını aramazsan yarın da haksızlığa uğrayacaksın.

  http://i.hizliresim.com/mk8oxg.jpg

  http://i.hizliresim.com/2jwnya.jpg

  http://i.hizliresim.com/b8wvep.jpg

  http://i.hizliresim.com/zyjmwg.jpg

  http://i.hizliresim.com/oeq02b.jpg

  özet: kelebek mobilya diye müşteri ilişkileri ve servisi sıfır olan bir firmadan alışveriş yapmak mantıksızdır. tavsiye etmiyorum...
 • kelebek mobilya'ya yönelik olumsuz yönde bir bilgi paylaşımı. bilgiyi paylaşmalıyız.

  (bkz: kelebek mobilya)
 • bugün millet lincini eda etti kardeş.
  kaza etmek isteyenler gelir 19.00 gibi...
  onlara kadar bekleyecen. keşke yarın açsaymışsın...
 • bir kere bu markadan ürün aldım. almaz olaydım. çakal esnaf gibi iş yapıyorlar. satmak tek gayeleri. sattıktan sonrası umurlarında değil. hallederiz a.ş gibiler. ben başlık açmamıştım çünkü direk iade alıp paramı teslim ettiler. direk gidip görüşmüştüm. biraz olaylı olmuştu ama geri almışlardı ve paramı vermişlerdi..

  bu tarz ürünleri artık ikea'dan alıyorum. belki biraz kalitesiz ama hiç başım ağrımadı. sorunlu ürün gelirse telefonda direk hallediyorlar. ya sorunlu parçayı getirip takıyorlar ya da direk ürünü değiştiriyorlar. en son çare parayı da hemen teslim ediyorlar.

  almayın şu yerli firmalardan bir şey.. müşteri umurlarında değil hiçbirinin.

  şimdiden bol şans diliyorum. kolay gelsin.. geçmiş olsun.
 • ben artık bunları duymaktan üzüntü duyuyorum. saygı duyup, ne güzel bir türk firması diyeceğimiz bir mobilya firması yok mu acaba?

  işte sırf bu yüzden ikea yı tercih ederim. adam malzemesini, taşıma kapasitelerini her şeyini yazıyor. fiyat seçenekleri belli yani ucuz fiyatsa sen de bir kaç yıl kullanılacak bir ürün olduğunu bilerek alıyorsun. koltuklarını denemedim ama onlardan da bir şikayet duymadım. ayrıca sorunlu ürünler de son derece yapıcı ilgileniyorlar.

  malesef ramazan ayında halkını kazıklamaya çalışan yerli markalar ile ramazan da uygun fiyatlı üstelik uyduruk olmayan menü çıkaran da yine isveçli ikea! saygı duymayım da ne yapayım mecbuurr..
  düzeltme: imlacık
 • modelleri dandilr alfemo bir tık daha güzel. yine de tavsiyem tepehome.
 • üzerinden 8 ay geçmesinin ardından durumu güncelleyeyim: tüketici mahkemesine gittim ve dava sonuçlandı.

  tüm alışveriş tutarı olan 2450 lira çatır çatır hesabımda!

  hakkınızı koruyunuz...

  (detay isteyene bilgi aktarabilirim)
 • marmarisdeki evim için bodrum mağazanızdan 19 ağustos 2016 tarihinde komple mutfak siparişi verdim. ancak tezgahı başka usta, mutfak dolabını başka usta, ocağı ve bulaşık makinesini başkası getirecek monte edecek olunca işler çok uzun zaman aldı. her usta için ayrı ayrı onlarca telefon görüşmeleri yapmak zorunda kaldım. üstelik mutfağın üst dolabını eğri monte ettikleri ve düzeltme istediğimde ödemelerimi çoktan tamamlamış olduğum için olsa gerek, bodrum bayinizi ikna etmekte çok zorlandım. hala ocağımın ayarını tam yapamadılar, düzgün alev çıkışı yok ve kısıkta kötü yanıyor. mutfak dolaplarım montajı çok kötü. keşke yerel mutfakçıya yaptırsaymışım. hem daha hızlı hem çok daha ucuz olurmuş. dolapların kenarları yuvarlatılmamış ve her seferinde kolumu çiziyor. vidaların uçları dolapların içini delmiş çıkmış, iğne gibi. halen 1675,-tl ödediğim bulaşık makinemi kullanamıyorum. çünkü mutfak dolabı alt bazasını kesmediler ve makinemin kapağını tam olarak açamıyorum. yerli üretim diye kelebek aldık ama maalesef işçilik düşük kalite ve gayet ciddiyetsiz bir çalışma içindedir. çok pişmanım ve kimseye kelebek tavsiye etmiyorum.
  (bu yazı kelebek'in internet adresinden firma yetkililerine ulaştırılamıyor, error veriyor, kelebek'le iletişime geçilemiyor!)
  çok pişmanım. keşke yerel bir mutfak imalatçısına sipariş verseymişim. hem çok daha ucuza olurdu, hem de ben tatilde bu kadar yorulmaz, tatil günlerimi tatil yaparak geçirirdim.
 • yeni rezalet başlığı açmaya gerek yok, 140 gündür elime ulaşmaya n ürünün 6. ay taksitini de ödediğim halde iade göndermemiş dolandırıcının önde gideni firmadır. lanet olsun ki şu memlekette yaptığımız hiç bir mobilya alışverişinden memnun kalmadık.

  mobilyayı almışız, 140 gün göndermemişler iade talep etmişiz bugün yarın diyerek tam 6 aydır oyalıyorlar. şu an mahkemeliğiz düştüğümüz hallere bak.

  en son gittik ikeadan aldık tertemiz abicim kendim monte ettim mis gibi ya. allah kelebek mobilyaya düşürmesin bir daha.

  edit: hala ne arayan var ne soran. yaşadığım en rezil en kötü en berbat alışveriş deneyimi. satış sonrası memnuniyet 0. çünkü satış sonrası mobilyalarınızı teslim etmiyorlar. 5000 tl nin üzerine yattıkları yetmiyor gibi hakem heyetine yaptığımı başvuruya savunma bile yazmıyorlar... inanılmaz ya alışverişi yapalı 7ay oldu tammm 7 ay. önümüzdeki ay taksit bitiyor. allah hepsinin belasını versin.