• kelebek firmasının yaşattıkları... sözlük sikayetimvar.com'a dönmüşken, ben de yaşadığım sıkıntıyı anlatmakta bir beis görmüyorum.

6 ağustos 2016'da masko kelebek mobilya'dan 1 adet bazalı karyola satın aldım. ama satın alırken mağazada bulunan teşhir ürünü olan karyola bazasız idi ve müşteri temsilicisi olan mustafa isimli şahıs bu *karyolanın görünümünde en ufak bir değişiklik olmadan* bazalı hale getirilebileceğini ifade etti ve bu ürünü sattı.

ürün anlaşmada yazılan teslimat tarihten 7 gün sonra teslim edildi. ne var ki,

1- ürün sadece karyoladan ibaret bir görüntüde değildi. bazaların ayakları olmadığı için çok çirkin bir görüntü olarak göze çarpıyor. ne anlamı kaldı o bazaları oraya bağımsız sepet gibi bırakacaksan!
    (bkz: alttaki görseller)

2- gelen bazaların deri döşemesi yırtık bir vaziyetteydi. (bkz: alttaki görseller)

tamamen ayıplı ve hatalı olan bu ürünü teslimat esnasında fotoğraflayıp belgeledik.

bu durumu vakit kaybetmeden satın aldığımız yere telefon ile ilettim ve bazaların iadesini talep ettim. çeşitli yan çizmelere rağmen, yasal hakkım olduğunu bildiğim için bu konu üzerinde sözlü olarak anlaştık ve beklemeye başladık. 1 hafta geçti, "mustafa bey sevkiyatta. sonra size dönsün."; 5 gün sonra, "muhasebeden onay alınıyor, yarın arayalım sizi."; yarın oluyor, "bayramdan sonraki hafta içi iade işleminiz gerçekleşecek."; bayramdan sonra arıyorum, "cuma gerçekleşecek" derken, sadece benim tarafımdan başlatılan ve genelde satıcının kaba bir üslup takındığı telefon görüşmeleri(tek bir kez dahi aranmadım) ve 2 kez de yüz yüze görüşmenin ardından, iade üzerine sözlü anlaşmanın üzerinden 30 gün geçtikten sonra hiçbir somut çözümle karşılaşılmaması... ve dayanamayıp konuyu tüketici heyetine götürmem ve sözlük'le de paylaşmaya karar vermem.

tüketici heyetinin dönüşleri 6 ay ile 1 yıl arasında oluyormuş ama sorun değil. bu sürede ürünü kullanırım; zamanı gelince de çatır çatır ürünü gelir geri alırlar. yasal işlerle uğraşması sıkıntılı ama hakkını aramazsan yarın da haksızlığa uğrayacaksın.

http://i.hizliresim.com/mk8oxg.jpg

http://i.hizliresim.com/2jwnya.jpg

http://i.hizliresim.com/b8wvep.jpg

http://i.hizliresim.com/zyjmwg.jpg

http://i.hizliresim.com/oeq02b.jpg

özet: kelebek mobilya diye müşteri ilişkileri ve servisi sıfır olan bir firmadan alışveriş yapmak mantıksızdır. tavsiye etmiyorum...
  • kelebek mobilya'ya yönelik olumsuz yönde bir bilgi paylaşımı. bilgiyi paylaşmalıyız.

(bkz: kelebek mobilya)
  • bugün millet lincini eda etti kardeş.
    kaza etmek isteyenler gelir 19.00 gibi...
    onlara kadar bekleyecen. keşke yarın açsaymışsın...
  • ben artık bunları duymaktan üzüntü duyuyorum. saygı duyup, ne güzel bir türk firması diyeceğimiz bir mobilya firması yok mu acaba?

işte sırf bu yüzden ikea yı tercih ederim. adam malzemesini, taşıma kapasitelerini her şeyini yazıyor. fiyat seçenekleri belli yani ucuz fiyatsa sen de bir kaç yıl kullanılacak bir ürün olduğunu bilerek alıyorsun. koltuklarını denemedim ama onlardan da bir şikayet duymadım. ayrıca sorunlu ürünler de son derece yapıcı ilgileniyorlar.

malesef ramazan ayında halkını kazıklamaya çalışan yerli markalar ile ramazan da uygun fiyatlı üstelik uyduruk olmayan menü çıkaran da yine isveçli ikea! saygı duymayım da ne yapayım mecbuurr..
    düzeltme: imlacık
  • üzerinden 8 ay geçmesinin ardından durumu güncelleyeyim: tüketici mahkemesine gittim ve dava sonuçlandı.

tüm alışveriş tutarı olan 2450 lira çatır çatır hesabımda!

hakkınızı koruyunuz...

(detay isteyene bilgi aktarabilirim)
  • marmarisdeki evim için bodrum mağazanızdan 19 ağustos 2016 tarihinde komple mutfak siparişi verdim. ancak tezgahı başka usta, mutfak dolabını başka usta, ocağı ve bulaşık makinesini başkası getirecek monte edecek olunca işler çok uzun zaman aldı. her usta için ayrı ayrı onlarca telefon görüşmeleri yapmak zorunda kaldım. üstelik mutfağın üst dolabını eğri monte ettikleri ve düzeltme istediğimde ödemelerimi çoktan tamamlamış olduğum için olsa gerek, bodrum bayinizi ikna etmekte çok zorlandım. hala ocağımın ayarını tam yapamadılar, düzgün alev çıkışı yok ve kısıkta kötü yanıyor. mutfak dolaplarım montajı çok kötü. keşke yerel mutfakçıya yaptırsaymışım. hem daha hızlı hem çok daha ucuz olurmuş. dolapların kenarları yuvarlatılmamış ve her seferinde kolumu çiziyor. vidaların uçları dolapların içini delmiş çıkmış, iğne gibi. halen 1675,-tl ödediğim bulaşık makinemi kullanamıyorum. çünkü mutfak dolabı alt bazasını kesmediler ve makinemin kapağını tam olarak açamıyorum. yerli üretim diye kelebek aldık ama maalesef işçilik düşük kalite ve gayet ciddiyetsiz bir çalışma içindedir. çok pişmanım ve kimseye kelebek tavsiye etmiyorum.
    (bu yazı kelebek'in internet adresinden firma yetkililerine ulaştırılamıyor, error veriyor, kelebek'le iletişime geçilemiyor!)
    çok pişmanım. keşke yerel bir mutfak imalatçısına sipariş verseymişim. hem çok daha ucuza olurdu, hem de ben tatilde bu kadar yorulmaz, tatil günlerimi tatil yaparak geçirirdim.
  • yaklaşık 8 ay önce almış olduğumuz mobilyaların ayakları kırıldı, koltukların kumaşı tüylendi ve renk attı. 2 ay önce servis gelip kontrol etti ve 185 tl karşılığında kırılan parçayı değiştirebileceklerini belirttiler. 1 ay sonra parça geldi, yanımızda açtılar ve baktılar ki yanlış parça... kusura bakmayın deyip gittiler. ne bir bilgi, ne bir haber. sonra ben bir şekilde bu firmanın sahibine mail attım. maile 5 dakika içinde dönüş yaptı ve özür dileyerek mailimi genel müdüre yönlendirdiğini belirtti. aradan 8 gün geçti ve eksik parçanın ne zaman geleceğine dair bir bilgi yok. ne servis, ne müşteri hizmetleri ne de satış yapan bayi bizi sonuca ulaştıramadı. kısacası bu yazdıklarımı okuyan ve mobilya almak isteyen kim varsa bırakın kelebek mobilya'nın önünden geçmeyi, yerli bir markayı asla tercih etmesin.... yaşasın ikea
  • kelebek mobilya ve doğtaş mobilya'nın sahibi davut doğan ayrıca türkiye odalar ve borsalar birliği (tobb) mobilya sektörü meclis başkanlığı yapıyor. şaka gibi değil mi? sektörü temsil eden kişi, sektörün neredeyse en kötü firması.
  • eyvah eyvah... tam ev dizme arifesinde yıllardır hem kalitesi, hem ergonomisi sebebiyle tercih etmeyi planladığım mobilya markasının düşündüren rezaletidir.

yukarıdaki entrye istinaden yazara katılıyorum, maalesef son 10 yıla yakındır beyaz eşyadan mobilyaya, mobilyadan kargoya ülkemizde işini düzgün yapan hiçbir firma yok!
hesabın var mı? giriş yap