şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kelebek)
  • tüm yüzme stilleri arasında en zorudur.

deltoid kaslarına en fazla yük bindirendir ve en fazla yorandır.

çünkü ayakları etkin bir balık kuyruğu gibi kullanmak bile kondisyondan bağımsız olarak epey zaman ve emek ister.

zaten başta palet ile öğretirler bunu.

sonrasında ise eğer ayağınızda palet yoksa o birleşik balık kuyruğunu taklit eden bacaklarla ile bir türlü ilerleyemez ve üstüne çift kol birden deltoidlerinize yük bindirir ve halden düşersiniz.

ciddi anlamda kondisyon ister, yüzen de zaten ayrı bir karizmatik görünür.
  • yüzme stillerinin en zorudur ama en yavaşı değildir.

dünya kelebek 100 metre rekoru, sırtüstü ve kurbağalamadan daha süratlidir.
  • bunca yıldır yüzerim bi türlü beceremediğim şey. kelebek gibi yüzücem derken hipopotamdan hallice suya batıp çıkıyorum anca. öğretsenize lan bana da şu işi.
  • beceremediğim, ellli metre yüzünce it gibi solumaya başlamama neden olan yüzme stili. oysa kulaç atarak 2 km hiç durmadan yüzebiliyorum.
  • kelebek kadar karizmatik yüzmeye çalışırken spastik kelebek kıvamında yuzebildigim stil...
  • deli gibi eğitim ve idman gerektiren yüzme stili. genellikle en son olarak öğretilir. bacakların çalışma mekaniğini oturtana kadar cebelleşir durursunuz. hipopotamdan farklı olmak istiyorsanız her sudan çıktığınızda suya ilk başınızın girmesi gerektiğini hatırlamanız gerekir. uzun yıllar yüzmedikten sonra adamın kıçından 25 metrede kan alır.
  • kelebeklere yakışmayacak şekilde su sıçratan yüzme stilidir.
  • dolphin tekniğini etkin kullanmaktan geçer.
  • 4 ay çalışma sonunda başarabildiğim yüzme stili, kollarınızın güçlenmesi ve dolfin hareketini iyi kavramanın sonunda başarılı olunmasına olanak sağlıyor, selam olsun stilin mucitleri jack sieg, david armbruster'e.