• ulaşım aracı olanın tarifi muallim naci'den gelsin:

"şimdi kelekteyim. halep'e, diyarbekir'e bakıp da keleğin dahi bir şehir olduğuna zahip olma*.
    birçok şişirilmiş ve ağızları muhkem bağlanmış tulumları birbirine raptederler*. üzerine lüzumu kadar ağaç dizerler. orta yerine keçe ile örtülü külbe gibi bir şey oturturlar. buna iki de koca kürek takarlar. nehren bağdat'a doğru inecek yolcuları bindirerek nehrin akıntısına kapıp koyuverirler. o artık alabildiğine gider. kürekler de bir tarafa çarpmaması için bunu idare eder.
    şu tarif-i mücmel gözünün önüne tuhaf bir sal getirdi mi? işte ona felek vezninde kelek derler."

[inci enginün, yeni türk edebiyatı tanzimat'tan cumhuriyet'e, s. 139]
  • kavun ve karpuzun (ve belki de diger bazi meyve sebzelerin) minik daha olgunlasmamis sirin halleri
    genellikle arkadaslarin fakat bazi durumlarda felegin de attigi kazik
    keleğe geldim abi tepkisi dogurur
  • ırmaklarda işleyen, şişirilmiş tulumlar üzerine kurulan bir çeşit sal.
  • izlediği film ve okuduğu kitaplar hakkındaki yorumları ile sözlüğe önemli katkılar sağlayan yazar.

şu an hatırlayamadığım bir filmin başlığında denk gelip badilere eklemiştim kendisini. yazdıkları sayesinde pek çok güzel film keşfettim. kutsal bilgi kaynağına yakışır entry'ler giriyor.
  • edebiyat ve sinema basliklarinda sik sik sahane entrylerine rastladigim yazar.
  • bastan da sondan da ayni okunabilen nadir kelimelerden bir tanesi.
  • meme.
    boyle kullanimi vardi. hatirlarim. tabi ki "kelekler" olarak cogul kullanilirdi.
    - keleklere bak!
    hesabi.
  • fff* ilk klipleri şahaneymiş gibi ikinci kliplerini çekmekten geri durmamış bu şarkıyı da paravan olarak kullanmış. bizim bu numaralara karnımız tok. izlemek isteyen olursa bi ihtimal diye yutub linkini de vereyim.

http://www.youtube.com/watch?v=-zsgbtredo8
  • gece gece beatles dinlerken yine, yeni, yeniden çok sevdiğimi ve özlediğimi farkettiğim adam.

şimdi bi yaz günü olsa, müziğimizi açıp kıyıdan tüm izmir'i dolaşsak beraber. ali desidero dinlesek. tüm ısrarlarıma rağmen basmane'ye gitmesek.
  • çok güzel bir insan.
hesabın var mı? giriş yap