şükela:  tümü | bugün
  • anlatmaya kelimelerin yetmeyeceği durumlarda ağızdan çıkması mümkün olan, part time şiirsellik taşıyan bir söylem.
  • ast olan kişinin, üst olan kişi karşisindaki davraniş biçiminin sözel ifadesi.
  • orta asya tatlı su boylarında yaşayan türk göçerlerinin, istanbul'a kadar gelmişine şair denir. kımız içip kopuz çalma geleneğinin, rakı içip insan sevme geleneğine evrilmesinin mimarlarından orhan veli,bu kelimeyi mısra içinde dile getirmiştir. bu naif amaç, zekası sivrisinek ısırığından daha keskin olmayan abaza şair adayları tarafından, "karı kaldırmak" amacı ile halk sporu haline getirilmiş ve onları tanımlamak, bizzat kelimerin kifayetsiz kaldığı postmodern bir araştırma konusu olmuştur.
  • seneler sonra sonunda yazar olmayı başarabilmiş dokuzuncu nesil biçare yazar.
    ayrıca, bil bakalım ben kimim diyeceğim ama şimdi galeyana gelip de hemen bunun altına cevap yazmamak lazım tabii. mesaj denen bişey var.
  • japonya fatihi, hoşsohbet kardeş yazar. pek de güzel yazar. takip edilesi!
  • şu sıralar gerek sosyal medya ortamları olsun gerek sözlük olsun daha konuşkan görüyorum kendisini. canı sıkılıyo heralde işyerinde.
  • kelimeler kifayetsiz
    belli seni sevdiğim,
    yeter artık sensiz
    yaşanmıyor düşlerim.

- arise '97 (yaş 15; şimdiki eş, o zamanki sevgiliye)
  • muhabbeti eğlenceli yakın arkadasım biçare yazar. sözlük yazarlığına da kendisi ikna etti. sayesinde deviantart sosyetesinden biraz uzaklaşıp buralara yerleştim. honto ni arigatou gozaimasu~