şükela:  tümü | bugün
  • herhangi birşeyi ifade etmede duyulan yetersizliği açıklayan söz öbeği

    (bkz: more than words)
  • pinar kahraman kucukaras 'ın, otizm tanısı almış kendi küçük yüreği buyuk oglu ömer 'in dogumundan bugunune kadar olan surecının mutluluklarını,huzunlerını ,heyecanlarını v.s. cok guzel bir dille anlattıgı kitabı
  • otizm bir hastalık ya da sorun olmanın çok ötesinde bireysel bir farklılık. ancak bu farklılığı normal olmakla kafayı bozmuş bir toplumda, kişinin hayatına yedirmek, kabullenmek ve bu farklılığa göre yaşamak çok zor. pınar hanım bu kitabında bu farklılığı nasıl kabul ettiklerini, çözüm yollarını, biricik oğlunu sosyal hayata nasıl adapte edebileceğini olabilecek en güzel şekilde anlatmış. kitap aslında bir annenin çaresizliğini değil o annenin diğer annelere sunduğu çareleri içeriyor. dolayısıyla sadece otizmi bulunan çocukların annelerinin değil bütün annelerin okuması gereken bir eser.

    yazar ilk sayfalarda bu tanıyı bir bela olarak nitelendirse de kitabın ilerleyen bölümlerde bu tanının aslında neler kazandırdığını sık sık tekrarlıyor. şahane bir bakış açısı ve örnek alınacak bir duruş. gerçek bir hikâye olması insana umut aşılar nitelikte.

    ancak ne yazık ki internette neredeyse bütün satışları tükendiği için pdf baskısını okumak zorunda kaldım ama bu kitap el altında bulunmayı hak ediyor, umuyorum sahaflarda bulabilirim.
  • kadınlar insan,biz insanoğlu (bkz: neşet ertaş)