• üzülerek söylüyorum ki mehmet amca tam bir orospu çocuğu.
  • yıllar önce kelimelik oyununu gereksiz muhabbet açmaya çalışanlar yüzünden bırakmıştım. bu versiyonda internet olmadan, muhabbete girmek zorunda olmadan oynamak keyifli.

ancak canı seni yenmek istiyorsa eninde sonunda yenen oyun. şöyle ki, önde gidiyor bile olsanız, son birkaç hamlede öyle kelimeler yazıyor ki öne geçiyor. bu açıdan elinde belirli harfler bulunduğuna inanmıyorum, istediği harfi kullanabiliyor. sana verdiği harfler de aynı şekilde, bazen ya hepsi sesli ya da hepsi sessiz harf veriyor, ya da düşük puanlı harfleri veriyor, kendisi yüksek puanlı harfleri ikiye üçe katlayan kutucuklara çatır çatır yerleştiriyor. ayrıca yine canı isterse yenmene izin veriyor. üç yıldızlı kutucuğu göz göre göre sana bırakıyor, puan kazan diye.

mehmet amcanın yazdığı kelimelere ise değinmek bile istemiyorum. gördükçe sinir krizi geçiriyorum, o yüzden bilge iyidir diyorum.
  • gercekten olmamis.

insanla muhatap olmak ve her hamle icin 1500 saat beklemek istemedigim icin bunu indirdim.

atakan'da cerez atistirir gibi oynuyorsun; 3 harf seviyesinde kalmak bir noktada cidden bayiyor. ama bilge deneyiminden sonra mehmet amca'ya yeltenmedim bile.

1. israrla tek bir sesli harf vermeyip, bilge'ye 25 harfli kelime yazdiracak harfleri siralamak nedir?

2. bu kadar sacma sapan kelimeleri nereden buluyorsunuz kuzum? hadi tamam belki sozlukte olan seylerdir ama mesela ilga da sozlukte olan bir sey, onu neden saymadin - hukukcu dostlarima selam ederim. boyle birkac onemli eksik daha vardi da not almadim, hah biri aklima geldi, kak da yok. (bu seferki selamimiz da anam babam usulu cengel bulmaca ekolunden gelen dostlara olsun.) ornekler cogaltilabilir. (edit: "balen.") ("ırsi") ("ikale") ("irae" - irade degil.)("fem") ("sükna")("desi")("lut")("lob")(ahmer)(alez)(onam)(kevaşe)(karz)(yed)(ika)(manik)

3. arap alfabesinin bilmemkacinci harfinden bana ne kardesim bilmem mi gerekiyor bunu? yunan alfabesinin harflerini de sayiyor musun? (gerci alfa beta vardir denemedim ama alfa ve betanin gunluk dilde karsiligi da var, peki cim ne birader?) ("ooo ne kadar da cim bir birey" fhsdhsxhz tobest...)

4. ilce isimlerinin bulunmasi arap harfleri kadar abes degil ama cok bariz bir haksiz rekabet. entry'yi yazmak icin baktim, e-icisleri.gov.tr'ye gore cennet vatanimizda tam 922 adet ilce var. icisleri bakanligi haric bunlarin tamamini bilen tek sey kelimelik solo'nun botlari.

bana bunlarla gelmeyin.
  • emekli mehmet amca’nın gün itibariyle formdan düştüğü oyun. hanımla kavga etti herhalde...
  • asıl oyuna pratik amaçlı oynanabilir keyifli oyun. sonuçta botlar değişik kelimeler yazarsa dağarcığımız gelişebilir.

atakan baya kötü, ama bilge de bok gibi oynuyor, taktik gözetmeden paldır küldür yazıyor. henüz emekli amcayla oynayamadım.

bakalım emekli mehmet amcanın dağarcığında nasıl kelimeler var. göriciiz.

bi de nick değiştirmeye 1 küsür lira para istiyor onu anlamadım niyedir.
  • kazanınca “bir latteni içerim artık. :)” diyen bot’a “zıkkım iç” deme imkanı tanımadığı için beğenmediğim oyun.
  • bu oyunda mehmet amcayı yenme şansınız yüzde 10dan fazla değildir.
    en azından bende öyle *

(bkz: tdk yı hatim ettim ben)
  • yeni keşfetmemle beraber sardığım,gereksiz vakit kaybından kurtaran,amacı dışında kullanımı önleyen oyun. şimdilik iyi aramız ne zaman sıkılırım bilmem.
  • normal kelimelik oyununun eksiklerini kapatan efsane oyun.

1. bir oyun günlerce sürmüyor, başkasının keyfini beklemiyorsunuz.
    2. gereksiz muhabbet döndüren adamlar yok.
    3. internet yokken oynanabiliyor.
    4. yaşlı amca sayesinde egzantrik kelimeler öğrenmek çok zevkli.

en gıcık olduğum şeyse rakibin tam 3 yıldız olan kutunun yanına kelime koyduğu anda elde "i, e, e, a, u, o, ö" gibi harfler kalması. hadi kelime çıkar çıkarabilirsen. en az 2 oyunda bir denk geliyor bu olay ve çok can sıkıcı.
  • tam olarak istediğim oyundu, geldi. metroda oynanabiliyor, günlerce süren oyunlardan da kurtulmuş olduk. ayrıca derdi oyun değil de boş muhabbet olanlarla da uğraşmadan mis gibi oynanıyor. kelime öğrenip gerçek oyunda biraz daha iyi performans göstermemizi de sağlayabilir. mehmet amcayla oynayana kadar biraz vakit verelim bakalım. bilge pek dişimize göre değil.
hesabın var mı? giriş yap