şükela:  tümü | bugün
  • -bi porsiyon kelle alabilir miyim?
    -tabi efendim beyinli mi beyinsiz mi olsun?
    -hmm, ne kadar fiyat farkı var?
    -beyinli 1.900, beyinsiz 1.800.

hayvanın beyni 10 kuruş ediyor, yazık ya.
  • dün akşam annemin canı çekip aldığı, on parmağımla daldığım muhteşem ötesi yiyecek.

kavrulan ete gelmeyen kedilere taklalar attırmıştır. miyavlamaktan sesleri çatladı yavrucakların. hele gözünü bir yiyişleri var hırrlaya hırrrlaya evlere şenlik.

tamam kabul öyle camekanda görüp can çektirecek, ağız sulandıracak bir şekle sahip değil; gözlü burunlu bir kafatası nihayetinde ama tadını bilenler ayıklarken ve yerken yaşadığım duygu durumuna hak verecektir.
  • sarhoş olmanın level'larından birisi, muhtemelen, "çakırkeyif olmuşum, hatuna yanlışlıkla teyze dedim" den 2 kademe yukarıda, "bi uyandım, kıçımda bir sızı" dan 3 kademe aşağıda bir yerde...(bkz: herseyin cogu zarar)
  • ağzından çıkan sözü bilmeyen, bilemeyen bir başbakanı, 6 şehit anasına 3'er kuruş manevi tazminat ödemeye mahkum eden söz.

daha başka söze gerek yok; başbakan'a metalci işareti yapanı nezarete at, başbakan döner yerken protesto edeni karga tulumba, boğazını sıka sıka gözaltına al, adam kalksın canını vermiş askere kelle desin, sonra da kalkıp toplamda 18 kuruş ceza ödesin.

18 kuruş.
    vallahi bak...

(bkz: 3 kuruşluk dava)
    (bkz: rte'nin şehide kelle terörist başına sayın demesi)
    bunlar da yanında tuzu biberi
    (bkz: biz açız siz döner yiyorsunuz)
    (bkz: heavy metal işareti yapmaktan gözaltına alınmak)
  • babamın anlattığı bir hikaye vardır. adamın biri zindana düşmüş arkadaşlarıyla beraber, bunlara sormuşlar 'burada kaldığınız sürece hep aynı yemeği yiyeceksiniz ona göre, ne istersiniz?' herkes en sevdiği yemek neyse onu söylemiş. adamın biri de 'ben kelle isterim demiş' oradan çıkana kadar herkes ölmüş kelle yiyen ölmemiş. 'neden baba' dedim.
    oğlum herkes yediğinden bıkmış ama o adam kuruyormuş sofrayı ayıklıyormuş kelleyi, etini, gözünü, beynini, dilini. önce gözünü doyuruyormuş, sonra kendi doyuyormuş. herkes ölmüş, bi bu kalmış.
    kelle böyle bir şey. seven çeşit çeşit tad alır.
  • bol rakili bi gece ardindan bir iskembecide yenilebilecek en keyifli naknik, hele hele bi de kelleyle birlikte promosyon olarak gelen goz var ki, bir omre bedel lezzet...
  • erman toroğlu'nun kafası...kendi diyor her seferinde...

"uğur benim kelleyi kaldır ordan pozisyonu göremedik.."
  • izmir basmane'de ara sokaklardan birinde bulunan bi restoran - meyhane kirmasi. ocakbasi da denebilir. raki, kebap ikilisini cok guzel bulusturabilirsiniz. patlican kebabi, tavuk sis vs cok iyidir. ayrica muzisyen abiler cok kiyaktir, tabi hala ayni abilerse. ara sokaklarda oldugu icin arabayla gidilmesi tavsiye edilir. zira en son gittigimde zenciler ulu orta joint alisverisi yapiyordu. sakat yerde biraz. lakin o ortam icin deger, raki meraklisi ergenlerle iciceginize harbi icicilerin ortamini gorursunuz. tabi akilli olmak sartiyla.*
  • akşama yiyeceğim için şimdiden beni mutlu eden müthiş yiyecek hedesi. yanına söğüş domates biber kuru soğan üstüne az biraz zeytinyağı azcık kekik..ımmfff ımmfff düşüncesi bile mutluluğa gark ediyor adamı. bu duruma kardeşimin yorumu hep aynı o nazik ellerini gören de seni kibar bişey zannedecek..şu kelle yemeni görmeli insanlar. evet ben bende olmuyorum çocuk haklı..ayrıca birayla da iyi gittiğini eklemeden edemeyeceğim..ve ankara'da en iyi ulus halinden alınır..
  • şahsıma hala ak troll diyen, entrylerimi okumaya gerek duymayan kellelere karşı objektif yorum yapmış yazar. özelden mesaj gönderilemediği için buradan teşekkür ediyorum kendisine.