şükela:  tümü | bugün
 • kırlar düştü saça ,yaşasın kelle paça ..
 • öyle diyecekler tabi. çünkü malum sektöre hizmet ediyorlar. kelle paça içme ilaç iç! yav he he...
 • bas acıyı bas bas
  bol sirkeli sarımsaklı. faydasından mı yenir bazı şeyler? onlar karar verene kadar:
  kelle paçacılar birleşin!
  t: bilimde “ise” kuralının işlemesidir. her yeni bilgi gibi bu da, aksini ispatlayan yeni bir bilgi yok “ise” kabul edilebilir.
 • çürütülmemiş ve kırık çıkıklara herhangi bir fayda sağlamadığı iddia edilmemiş aksine kırık çıkıklara iyi geldiği kabul edilmiştir. başlığı açan yazarın verdiği kaynakta geçen cümle şu şekilde;

  --- spoiler ---

  prof dr aksoy; "eskilerden günümüze gelen bir gelenek vardır. eklem bağları, ağrısı, kırık olaylarında anadolu'da bir an önce iyileşmesi için paça çorbası içilirdi. çünkü paçanın içinde kolajen vardır. kolajen hareket sisteminin yapı taşlarını, özellikle kemik, kıkırdak, lif ve eklemleri oluşturan proteindir. siz belki 5 kilo çorbayı içtiğinizde iyileşirsiniz ama onu hazmedecek karaciğere onu atacak olan böbreğe zarar verirsiniz."dedi.

  --- spoiler ---

  ayrıca (bkz: jelatin)
 • insanın kelle paça çorbası sevmesiyle yaşantısı arasında doğrudan bağ var. kelle paça çorbası kollajen peptitler açısından çok zengin bir gıda. sen de sporcuysan veya yaşın ilerlemişse bu proteinlere çölde suya ihtiyaç duyar gibi açsın. sen neye ihtiyacın olduğunu bilmesen de reptilian cortex bilir. beynin bu kısmı mideni neyin iyileştireceğini kemiklerine neyin iyi geleceğini tirodini neyin düzenleyeceğini..vs bilir daha doğrusu hisseder ve ona karşılık gelen gıdayı sana lezzetli gösterir. sen de offff yavrum mis gibi kelle paça çorbası derken aslında eksik proteinlerin onda olduğu için öyle seviyorsun yoksa eksik olmasa tiksinç lan bu ne derdin.