şükela:  tümü | bugün
 • 2013 model adam morrison.
  (bkz: gonzaga)
 • dallas mavericks tarafından draft edilmiştir ama boston celtics'e gidecektir.
 • 2013 nba draft'ında 13. sıradan seçilip boston celtics'e dahil olan oyuncu. aslında dallas'ın olan hak 16. sıra hakkı ve ileri tarihli iki ikinci tur hakkı karşılığında boston'a geçti.
 • basketbola dış oyuncu olarak başlamış, liseyi potadan uzak geçirmiştir ki son senesinde 2.07 iken hala oyun kurduruyorlarmış abiye.

  şu an 2.10'un üzerinde ve hala doğan görünümlü şahin hesabı dış adam savunması yapabiliyor ve koşabiliyor ama pota altına henüz hazır değil sanki.

  maç içindeki nadir anlarda çok fantastik aksiyonlara girebilir. takipteyiz.
 • 41 numaralı sarışın şut atabilen uzun modelinden. bu versiyonun ilk modeline karşı oynamakta bu gece.
 • biraz daha fazla şut kullanması gereken beyaz uzun, bunun yanında ne yazık ki kötü bir savunmacı. özellikle zayıf fiziği yüzünden kolay itilip kakılıyor, atletikliği de az olduğundan genelde faule başvuruyor.

  sanırım geçen yıl onu biraz hırpalamış. brad stevens ona güvendiğini basına yansıttı fakat henüz kelly'e bunu hissettirememiş, bu durum çözülürse etkinliği ciddi anlamda artacaktır.

  edit: faul ve özgüvenle ilgili olarak brad stevens, faul problemine girmesine rağmen onu oyunda tutarak "sana güveniyorum, faul yapmadan durursun sen" diyerek çözüm bulmayı düşünüyor gibi.
 • bu sezon genelde bench'ten gelip çok iyi katkı veren,şu ana kadar 11.8 ppg 5.7 rpg ortalamaları tutturan kanadalı power forward/center. üçlükleri gayet yüzdeli atıyor. top hakimiyeti çok iyi düzeyde, bazen karşısındaki oyuncuya crossover yapıp potaya gidiyor, tabi bir pivot bunu yapınca biraz şaşkınlık yaşıyorsunuz. post-up oynarken çok estetik dönüp fingerroll'la topu bırakıyor, bazen topu kendi getirip şut atabiliyor, ortasahadan alley-oop pası verebiliyor, tam bir all-around oyuncu sayılabilir. eksi yanı savunmasının çok sert olmaması ama o da zamanla gelişir diye düşünüyorum.
 • bugun yaptigi kasti hareketle ronda rousey'i bile kiskandiran ve kevin love'in omzunun cikmasina neden olan sporcu musvettesi.

  edit:
  kendisi icin agir konustugumu dusunen suserlar kevin love'i sakatladigi anin su fotografina bakarak bana hak verebilirler.

  bir de kevin love'in sakatligi icin "tuvalet kagidimdan bile daha yumusak oldugundan suphem yok" demis yuzsuz yuzsuz. nba'in emre belözoğlu'su olmaya aday su genc yasinda.
 • bugün bilerek yaptığı ilk izleyişte bile belli olan anlamsız hamlesi ile belki de nba playoffs 2015in gidişatını değiştirmiş oyuncudur.
 • cleveland fanboylarını başlık altına toplamış ve basketbolda artık oyunun ateşli bianında olabilicek bir olayı yaptığı için 'orospu çocuğu' sıfatına layık görülen basketbolcu. affedersiniz bu sıfata layık görenlerin bir defalık aynaya bakmasını istiyorum.

  yaptığı hareket sert ve yanlış olmasının yanı sıra bikaç maç ceza yemeyi haketmiştir fakat bu gibi durumlar nba de sürekli olabilen şeyler. aynı dün gece clippers-sas maçında daha maçın başındayken tony parker'ın kaşının patlaması gibi. yada clippers veyahut eski lakers maçlarını izleyenler bilirler matt barnes'ın çirkeflikleri gibi.

  james harden'ın lebron'a tekme atmasından sonra küfürleşmeyenler olynyk olayından sonra ağababası kesilmeye başladı. harden'ın tekmesi lebron'un çüküne gelseydi bu kişilerin de olaya bakışını ne derecede etkilicekti onu da merak etmekteyim.

  sonuç olarak boston celtics'in playoff dan elenme maçında olduğu için hiç de garip bulmadığım ve hayvanlar gibi küfür etmediğim olaya sebebiyet vermiş oyuncudur. bu sezonki hernekadar fiziği dribblinge uygun olmasa da yaptığı drivelarla ve pota altı oyunuyla takdirimi kazanmıştır. gelecek sezon kendisi için daha da iyi olacaktır diye düşünmekteyim.

  (bkz: haters gonna hate)