şükela:  tümü | bugün
  • okanagan vadisinde 109000 nufusu ile,okanagan golunun yanindaki en buyuk sehir,
    turistik mekan.
    kanada gibi soguk buz gibi izlenimi veren bu ulkede,yazin akdeniz aratmayacak bir ortam.
    su sporlarindan tutun ,trekiing e ,turlu turlu aktiviteye kolayca ulasabilirsiniz.
    yaz donemi otellerin dolu olmasi muhtemel olacandan yer ayirtilmasi tavsiye olunur.
    tabi gecelik oda fiatlarinin 200+$ olmasi da normal karsilanmali...
    barlari eglence kulupleri ile gece aktiviteleri de renkli bir sehir...
  • ilk geldiğim zaman "bu ne lan?" dediğim şehir. (geleli 1 ay oldu; hala aynı şeyi diyorum) gerçi sonradan anladım ki ben ankara'nın eryaman'ı gibi bir yerde oturup eryaman'ı ankara sanıyormuşum. neyse yakında çok ünlü mekanlarına gideriz elbet.

burada dükkanların çoğu (ki buna alışveriş merkezleri de dahil) 17:00'da kapanıyor. nedenini sorduğumda "o saatten sonra herkes eğlenmeye gidiyor; alışveriş yapan kişi sayısı çok az; o yüzden kapatıyoruz" yanıtını aldım ve dumurlara uğradım. sadece yemek alabileceğiniz yerler ve marketler açık kalıyor; onlar da 22:00 sularında kapanıyor.

çop arabasının haftada 1 gün gelmesi gibi başka gariplikleri de var. sokakta çöp tenekesi de yok tabii ki.

türkiye'ye döndüğümde arabaların kırmızı ışıkta durmamasına nasıl alışırım; bilmiyorum.
  • kanada'nın marmarisi
  • kış için konuşursak hiç de kanada'nın marmaris'i olmayan yer. donuyoruz ulan.
  • yaz kis olarak bakarsak, turkiye'nin erzincan'i etrafi daglik ortasi baglik. yazlari sicak kislari soguk ama baya cennet kendisi.

toronto'dan direk ucus olmadigini bugun farketmemle beni husrana ugratmis 2 aydir yasadigim nacizane vadi.