şükela:  tümü | bugün
 • brandon sanderson'ın sissoylu üçlemesinin ilk kitabı son imparatorluğun kahramanı, yuttuğu metalleri yakarak insan üstü güçler elde edebilmektedir. (bkz: sissoylu)

  --- spoiler ---

  ölümü ile insanlara umut vermiş büyük kahraman, insanları harekete geçirebilmek için onlara inanabilecekleri yeni bir tanrı vermiştir.

  --- spoiler ---
 • mistborn serisinin belki de en iyi karakteri. aslında "belki de" kısmı fazla bile olabilir o cümlede ama subjektif bir yorum olduğu için orayı koydum.

  --- spoiler ---

  detayları tam olarak hatırlamıyorum ilk kitabı okuyalı üç sene geçtiği için ama ilk kitapta geçen şu yer benim için çok önemliydi:

  kelsier ve ekibi, lord hükümdarı devirmek için bir sürü plan yapar ama bu planlar acı bir şekilde yalan olur. bu fiyaskodan sonra ekip toplanır ve artık direnmekten, savaşmaktan pes etmekten bahsederler. derken toplantıya yüzünde gülümsemesiyle kelsier katılır. bir arkadaşının karamsarlığı hakkında espiri de yapar ve bu da diğerlerinden "bitmiş durumdayız, sen hala nasıl gülümsüyorsun" diye tepki alır. kelsier ise: "benden çok şeyimi aldılar (eşi, evi barkı, eski hayatı vs.) ama gülümsememi benden alamayacaklar."

  --- spoiler ---