şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugun chp genel baskani kemal kilicdaroglu'na, referandum sonuclarini miy miy miy yorumlayip, bahcede mangal yakan enisteden farksiz cumleler kurarak kendini ifade edip kacar adim salonu terk ederken belki de cocuklarinin gelecegini dusunen, akilli ve cumhuriyetci bir gazeteci tarafindan soylenmis soz. kacmasaydin kemal bey, konussaydin keske.
 • bazı cümleler vardır. ne zaman söylense hatırlanır. o cümledeki kişinin kim olduğu, soyadı söylenmemesine rağmen hemen bilinir.

  (bkz: hayrettin yapma)
  (bkz: sergen attı şampiyonluk geldi)
  (bkz: ebenin amı ali sami)
  (bkz: ertuğrul sana stat kayıyor)
  (bkz: bana mutluluğun resmini çizebilir misin abidin)

  hatta bazen isim bile olmaz. kimin söylediği şıp diye anlaşılır.

  (bkz: bu milletin amına koyacağız)
  (bkz: onlar fakir karanfil bırakmış ben gül bıraktım)
  (bkz: cemaat devlete karışmış buna kargalar güler)

  işte sen de tarihe bu sözlerle geçiyorsun ey kılıçdaroğlu.
  (bkz: kemal bey kaçmayın)

  ömrüm boyunca senin başkanı olduğun partiye, seçim bölgemde aday olduğun herhangi bir seçimde sana oy verirsem, tüm sözlük beni siksin.

  rte'ye karşı başkanlık seçiminde tek aday olsan, sana oy vermeyeceğim. al bu kadar da büyük yemin ediyorum.
 • hakli bir serzenis.
 • unutamayacağım bir cümle.

  kılıçdaroğlu'nu hep bu sözle hatırlayacağım. o hareketten sonra milyonların gözünde bir değeri kalmadı.

  liderler zor anlarda çıkar. liderler kaçmaz. kılıçdaroğlu lider falan değil, bildiğin idarecidir.

  şimdi aynı durumda erdoğan'ı hayal edin. yani hiç iktidar olmamış bir erdoğan olsun karşınızda. ve bir seçimde aynı bunun gibi bir seçim sonucu çıksın.

  erdoğan'ı sevin ya da sevmeyin ama hakkını verin ki erdoğan bu durumda kaçmazdı. sonuna kadar hakkını almak için çarpışır gerekirse hakkını almak için başına gelebilecek en kötü şeyleri bile göze alırdı.

  ki, zamanında yapmış da.. beyoğlu belediye başkanlığını kaybettiğinde hakimle polemiğe girip hapis cezası almış.

  --- spoiler ---

  26 mart 1989 yerel seçimlerinde tayyip erdoğan, refah partisi’nin beyoğlu belediye başkan adayıydı. seçimleri kaybedince erdoğan, beyoğlu’nda komiserlik yapan rasim şimşek ve partililerle beraber seçim kuruluna geldi. seçimlere şaibe karıştığını iddia eden erdoğan, sandık başkanı 2. asliye ceza mahkemesi hakimi nazmi özcan’ın alkollü olduğunu iddia ederek kendisini adli tıbba götürmeye çalıştı.

  soner kalkan ifadesinde şunları söyledi: “ben 2. seçim kurulu’nda büro şefi olarak çalışıyordum. olay günü de görevli idim. itiraz edilmişti. sayım yaptık. saat 04.00 sıraları idi. karar yazıyordum. bu arada tayyip erdoğan isimli şahıs yanında birkaç kişi olduğu halde içeriye girdi. ve seçim kurulu başkanı’na ‘şu haline bak sarhoş adam. şu adalete bak. kimlere kalmış. seni yakacağım. hepinizi adlı tıbba göndereceğim, (hakime hitaben) seni süründüreceğim. yakacağım’ şeklinde tehditte bulundu.”

  https://odatv.com/…-ederken-almisti-1904171200.html
  --- spoiler ---

  beğenin beğenmeyin kendisi hakkını aramış. kılıçdaroğlu ne yaptı?

  daha kendi hakkını arayamayan kişi toplumun hakkını arayabilir mi?
 • adalet yürüşü vasıtası ile kemal bey'in liderliği tekrar oluşturulmuştur. sonra da kontrollü muhalefet kaldığı yerden devam etmiştir.

  muhalefet, ysk konusunda adım atmadan bu seçim kanunu ile seçime girerse -ki girecektir- oyumu sivas şaibelisine vereceğim
 • bahçeli de kaçıyor. yakalayın.
  (bkz: yemedi dimi)