şükela:  tümü | bugün
 • ekonomik kriz yüzünden suçlu duruma düşememek için kabineyi bozmayan ecevitin yurt dışı transferi. imf onaylı. başarılar diliyorum kendisine.
 • hazineden sorumlu devlet bakani oldu. hayırlı olsun.
 • dunya bankasi ba$kan yardimcisiyken para ve sermaye piyasalarini kendisine baglayacak yetkiler pazarligi sonucu tbmm di$i bakan oldu. kariyerindeki ba$arilardan biri anar$i ortamina girmek halinde olan arnavutluk ekonomisini kurtarip ulkenin buyumeye gecmesini saglamak olmu$ sabah gazetesinin yazdigina gore (bu i$i yaparken gorevi dunya bankasi ba$kan yardimciligi imi$).
  yeni demokrasi hareketi'nin partile$meden once kurulu$ a$amasinda cali$mi$; annesi alman, babasi turk, soyu arnavutluga dayanan super bakan.
  ekonomiyi kurtarir kurtarmaz ilk secimde basbakanliga oynayacak muhtemelen.
 • kendisine merkez bankası,hazine müsteşarlığı, bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu,
  sermaye piyasası kurulu ,ziraat bankası, halk bankası ve türkiye kalkınma bankası bağlanmıştır.
  allah ayırmasın.
 • 51 yasindaymis bu adam.. bir insan bu kadar yasli gosterebilir
 • sanildigi gibi can simidi degil. olsa bile, batan sey butun bir yarimada.
 • kendisi, stanley fischer'ın önerisi üzerine ülkemize gelmiş ve görevi öyle kabul etmiştir fakat imf'den değil, dünya bankasındaki görevinden ayrılarak. ayrıca sieeninde belirttiği gibi geleceğin potansiyel başbakanıdır.
  son birşey daha eklemek gerekirse (ege cansenin yazısından alıntıdır), "bugün bir yazar olarak takınılabilecek en risksiz tavır programı yetersiz bulmak ve bu siyasilerle hiçbir programın yürümeyeceğini söylemektir. bu rahatlık, yararlı değil zararlıdır. pek tabii program yetersizdir ve mevcut siyasi felsefeyle yani türkiye'deki ‘‘içtimai mukavele’’ ile güçlü bir ekonomi kurmak mümkün değildir. ama buna rağmen bir şeyler yapılabilir. kötünün iyisiyle, iyinin kötüsü arasında çok fark vardır. bu sebeple, her konuda iyi şeyler yapmaya kalkışmalı, olmazsa iyinin kötüsüyle iktifa edilmelidir. aksi takdirde, işler olsa olsa ‘‘kötünün iyisi’’ düzeyinde, yani çok daha alt bir kalite seviyesinde yürütülür."
  şöyleyken böyle.
 • 08.00 açılış
  08.30 sabah kemal dervişleri
  09.00 sabah şekerleri ve kemal derviş
  10.00 icraatin içinden ve kemal derviş
  19.00 akşam kemal dervişleri vs vs

hesabın var mı? giriş yap