şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yaklaşık 1 yıldır almanya'da yaşayan, youtube kanalını uzun süredir takip ettiğim youtuber.
    almanya'ya yerleşmeden önceki yaşantısını, nasıl almanya'ya geldiğini , şu an almanya'da hangi işle meşgul olduğunu, videolarında uzun uzun anlatmıştır kendileri. ama pek tabii biz türkler olarak uzun uzadıya videolardan hazetmiyoruz. bize bmw çeksin. almanya'da kaç liraya sucuk alındığını, ayakkabı mağazalarını çeksin yeter.
    böyle tiplerin var olduğunu bildiğim için kendilerine amme hizmeti sunuyorum.

kemal arkadaşımız lise dönemlerinden beri break dance ile uğraştığı ve jonglörlüğe merak sardığı için antalya'da uzun bir süre animatör olarak çalışmıştır. ön görüldüğü üzere turistik bir bölgede yaşantısına devam ettiği için almanca, ingilizce , kısmen arapça ve rusça dillerine aşina olmuştur.

şu an evli olduğu eşiyle, çalıştığı otelde tanışıp 3-4 yıl türkiye'de evli kaldıktan sonra kısa bir zaman önce almanya'ya yerleşmiştir.

evlilik yoluyla gitmesi onun için büyük bir artı olmuştur fakat almanca'yı iyi seviyede konuşabiliyor olması şu an önündeki bütün engelleri çok fazla zorlanmadan aşmasına katkı sağlamıştır. kendisiyle ilgili bu kadar bilgi yeter. açıp kanalını takip ederseniz belki siz de tanıma fırsatı bulabilirsiniz. iyi bir çocuk olmanız şart değil.

gelelim benim kendisiyle ve alakalı naçizane yorumuma;
    öncelikle youtube pazarında daha yeni olduğu için ve ben de sosyal medya uzmanı olmadığım için fikirlerimi yüzeysel olarak sunacağım.

takip ettiğim diğer kanallara nazaran kendisi videolarda çok fazla es veriyor. bir şeyden bahsederken ''eee, aaa, ıııı'' şeklindeki duraklamalarını videoları editleyerek kesmeli. bir müddet sonra sıkıldığımı farkediyorum.
    buraları takip ettiği, videolarda kullandığı esprilerden anlaşılıyor. ve kendisini takdir etmek gerekir ki ; cuk diye oturtuyor esprileri. kesinlikle zoraki ve yapmacık olmuyor.
    videolarında bilgilendirici içerik unsurlarını yarı yarıya dengelemiş bir vaziyette fakat şunu unutmaması lazım , türkiye'de yaşayan , oradaki gündelik sosyal yaşam hakkında bir şeyler öğrenmek isteyen kitle mutlaka bir müddet sonra şu an ürettiği içeriklerden sıkılacaktır. kendisi gibi içerik üreten diğer kanalları mutlaka izliyordur, eğer dikkatini çektiyse ''oradaki günlük ihtiyaçlar, fiyat farkları, sosyal hayat, ürün incelemeleri'' gibi konular daha çok kitle yakalıyor. arada bir seyirciye de oynayalım lütfen kemal bey. :) esprileri, tavrı youtuber olmak için bence gayet yeterli. mesela kamerasını bisikletin önüne takıp bütün video boyunca sadece yolu çekmektense arada bir insanların izlerken zaman geçireceği, bilgi alırken eğlenebileceği videoları da yüklemesini çok isterim. örneğin ; sosyal haklar hakkında bir video çekerken onu bir marketin ya da ne bileyim bir otomobil galerisinin içinden de versin. arada bir göz atsın bizim ilgimizi çekecek mekanlara. dediğim gibi bu benim naçizane görüşlerimdi. kendisini ve enerjisini çok samimi bulduğum için yakından takip etmeye devam edeceğim. atatürkçü, aydın, kendini her anlamda geliştirmeye açık bir insan mutlaka bize bir şeyler katacaktır. tok kapılı foksfagın videosu çekmese de olur zaten.

son olarak kendisi için dileğim; kompozisyon konusunda umarım diğer kanalların yakaladığı gibi bir kitle yakalamayı başarır da bu başlık altında sadece benim entry'm yer almaz. inanıyorum ki kendisi bu gidişatla youtube pazarında iyi bir pay sahibi olacaktır.

şimdiden kendisine sonsuz başarılar diliyorum.

ahanda buradan takip edebilirsiniz kendisini

edit: büdüt

ikinci edit: kemal esensoy, yetenek sizsiniz'de yarı finale kadar yükselme başarısını da göstermiştir.
  • oldukça imrenerek bir nebzede kıskanarak bol bol vidyolarını izlediğim izmirli.

bornovaya gelirsen görüşelim başgan
  • videolardan takip ettiğim kadarıyla çok efendi bir adam.az önce kendisinin önerilerde kredi ile ilgili çektiği bir videoya denk geldim.hem güldüm hem ince ince,naif bir şekilde ancak bu kadar karşı taraf alt edilebilir dedim.eşi de kendisi gibi sıcakkanlı ve efendi bir görüntüde.türkiye de efendi adama hasret kalır olduk.efendilik iyidir.neyse efendim çok efendi dedim kendisini takip etmenizi şiddetle öneriyorum

not:kendisini şahsi olarak tanımam etmem.