şükela:  tümü | bugün
  • şizofreni hastası olduğu halde 10 yıldır hücrede tutulan kemal gömi'ye ait olan ve praksis müzik grubunun yaptığı şarkının sözlerine esin veren cezaevi mektubudur.

"...
    ben itü'de okurken 1993 nisan'da tutuklandım. 20 senedir cezaevindeyim. cezamı idam yaptılar ve ölene kadar ağırlaştırılmış hapis yaptılar. devrimci sol davasından. 1969 mardin doğumluyum. size raporlarımı yolluyorum zarfın içindedir. beni hasta eden ilk zaman 1991'dir. beni özal'ın elektrik şebekesi hasta etti. ama özal 1996'da benden özür diledi. şebekenin başına başka bir kişi geçti ve bugün de devam ediyor. tüm bunları anlattım. özal'ı esir ettikleri ve amerika'da yaşadığını ama beni hastanede iğnelerle uyuşturdular ve beni itibarımı bitirmek ve yalancı çıkarmak için deli raporu verdiler. hasta olduğunu kabul edersen seni cezaevinden çıkaracaz dedikleri halde, sahte bilgiler ve ithamlarla dolu raporları ve sözde şizofreni olduğum raporları kabul ettim. sonra ne oldu? tüm raporlar tam olduğu halde cumhurbaşkanımız yetki kullanmadı, çünkü şebekenin başı zebur onu da tehdit etti ne yazık ki ve beni affetmedi. en azından cezamı hafifletmek ve 30 yıla 40 yıla düşürmesini istedim. normal mahkum gibi olmak için, fakat yine tek başına hücrede beni zeburun şebekesi ile baş başa bırakıp işkence görmeme göz yumdular. her gün televizyonla ve elektrikle işkence ediyor. benim raporlarımı yolluyorum. zarfın içindedir. adi tıp ve bakırköy ve ankara hastanesi raporları. en son sincan hastanesi kurulu raporu var ama o bende değil. yatarak tedavi lüzumu görülmektedir. ilaçlarım var. akineton, invega, solian. sabah, akşam ve öğlen içiyorum. zarfın içinde raporlar ve fotoğraf var. raporlar sürekli hastalık, kocama sakatlık, 104-b anayasaya maddesi kapsamında kronik şizofrenidir. benim cezam abdullah öcalan cezası olduğu için tek başımayım. normal mahkum değilim, havalandırmam diğerleri gibi açılmıyor, kimse ile sohbet edemiyorum, kurs ve sohbet yasak ve canım sıkılıyor. cezamı cumhurbaşkanı indirirse, affetmese bile normal olarak hapis cezasına çevirirse iyi olur o zaman. havalandırma, sohbet, kurs hakkım olur. ayrıca raporlarım var, doktor ve kurul raporları var, sohbete çıksın diye ama onlar şu anda bende değil, bakanlığa gitti gelmedi. size anlatacağım çok şey var ama buna yetkili değilim.
    kemal gömi sincan 1 nolu cezaevi c-13-56 sincan/ankara
    ..."
  • (bkz: #43855642)