şükela:  tümü | bugün
 • açlık grevinin 76. gününde, oğlunun cesedini isteyen ve bunun için kendi bedenini de ölüme yatıran bir baba.
 • gökçer tahincioğlu'nun yazdıkları:

  "kemal gün, açlık grevinin 76. gününde. oğlu çatışmada bir mağarada öldürüldükten sonra uzun süre cenazeleri çıkartılamamış+ "(thread)
  "uzun bir süre sonra mağaraya girilebilmiş ve çıkartılan kemikler soruşturma dosyasına alınmış. mağarada 11 kişinin öldüğü söyleniyor+"*
  "gelinen noktada, adli tıp, eldeki kalıntıların bir bölümünün dna eşleşmesine uygun olmadığı raporu verdi"*
  "savcılık ise eşleşme olmadığından kalıntıları kemal gün ve başvuran ailelere henüz vermiyor. savcılık ya da valiliğin kördüğümü aşması şart+"*
  "kemal gün'ün tek isteği kalıntıları almak ve oğlu için bir mezar yaptırabilmek."*
 • 76 gundur kemal amca aclik grevi yapiyor. 76 gun...ramazan ayinda 15-16 saat oruc tutup, iftar vakti yaklasirken pide kuyrugunda, trafikte, supermarkette acliktan sinirleri ziplayip, kavgaya tutusan ey muhafazakar halk. ey ikiyuzlu halk. kendin 15-16 saat ac kaldin mi dunyayi yiyorsun. kemal amca 76 gundur aclik grevi yapiyor. evladinin cenazesini almak icin. niye duyarsizsin?

  bu nasil bir devlet? hani insani, yasatinca devlet yasayacakti. yoksa kemal amca, nuriye gulmen, semih ozakca ve diger hakkini arayan insanlar sizce insan degil mi? hani insani yaradandan oturu seviyordunuz? herseyiniz gibi bu sozleriniz de yalan. ne diyeyim? iktidar sahipleri, bu yaptiklariniz insallah bir gun sizden misliyle cikar.
 • acılı bir baba.
  çocuğunun mezarını yapmak istiyor. bu insana bunu çok görünce devletimiz, bedenini açlığa terk ediyor. işte bu insana ses olmak boynumuzun borcu. tıpkı nuriye ve semih'in açlığına ses vermemiz gerektiği gibi...
 • "dersim'de düzenlenen hava operasyonunda hayatını kaybeden oğlunun cenazesini almak için 77 gündür kent merkezinde açlık grevi yapan kemal gün, herkesi ankara’da açlık grevi yapan nuriye gülmen ve semih özakça’nın direnişine destek vermeye çağırdı. kendisi de açlık grevinde olan ve görme kaybı yaşamaya başlayan gün, gülmen ve özakça’ya ilişkin “oradaki yavrularımı yalnız bırakmayın, hep yanlarında olun” dedi."

  kaynak

  allah hepimizin belasını versin, diyecek başka sözüm yok.
 • can dündar kendisiyle bir röportaj yapmis, özgürüz youtube kanali üzerinden. video özellikle soru ve yanit arasindaki baglantidan kaynakli gecikmeden dolayi sorunlu ama kemal gün'ün durumunu, taleplerini kendi agzindan duymak adina degerli. kemal gün, evladinin kemiklerinin istiyor, yasi 70 ve ölüme yürüyor. evladi isterse dünyanin en kötü, en cani insani dahi olsaydi, durum bu olmamaliydi. ölmüs, hatta yakilmis bir bedenin onun hakkindaki düsüncelerimize verecegi bir tepki yoktur. cani yanan, cezalandirilan geride kalanlaridir. hangi suclamayla aileye bu agir, yargisiz ceza veriliyor?
  ne belali topraklarda dogmusuz, ne kara bir talihimiz var. "hain" abisinin cesedini gömmek sucundan idama mahkum edilen antigone'den 2500 yil sonra, hala ayni yerdeyiz. bu nasil bir barbarliktir?
 • çoçuğunun kemiklerini almak için aylardır açlık grevi yapan bir baba.

  istemsiz karşılaştırıyorum onu paralarını oğluna sıfırlatan recep tayyip erdoğan'la, oğlunun kumarhanede çekilmiş görüntüsüne "mutlaka bir arka planı vardır" diyen binali yıldırım'la, "oğlum komşuyla gayrimenkul işi yapıyor" diyen muammer güler'le, oğlu bir trafik kazasında ölüme yol açtığı halde onu hapisten kurtarabilmiş sinan çetin'le...

  hepsi baba değil mi?
  hepsi sever çocuklarını, kılına zarar gelsin istemez.
  ama çocuklarına ne kadar sahip çıkabileceklerine "güç" ve "para" karar verir.

  bu kadar acıyı nasıl kaldırıyor bu topraklar bilmem.
 • görme kaybı yaşadığı belirtilmiş ve sol gözü neredeyse işlevini yitirmeye başlamış. hali hazırda tansiyon ve eklem rahatsızlığı da vardı.

  bakın bu adam 70 yaşında ve 77. güne giriyor açlık grevinde. şu ana kadar oğlunun cenazesi ile ilgili yaptıkları başvuru hep sonuçsuz kaldı. bir heyet valilikle görüşme talebinde bulunmuş. kemal gün'ün sözleri aynen şöyle: "valiyle bir randevu talep ettiler. bakalım ne zaman görüşmeyi kabul edecek" buradaki 'bakalım ne zaman görüşmeyi kabul edecek' cümlesi var ya işte o cümle aslında insanın içini o kadar acıtıyor, insanı o kadar öfkelendiriyor ki. 77. gün açlık grevinde ve bakalım ne zaman görüşmeyi kabul edecek.

  bu adam kızılay'da değil. bu adam herhangi büyük bir şehirde değil bu adam hozat ilçesinde çet deresinde açlık grevi yapıyor. oraya desteğe gidemeyiz belki ama bizde internet var, sesimizi duyuracağımız birkaç yer var. neden kemal gün'ü bilen duyan yok. 77. gün diyorum.

  http://t24.com.tr/…me-kaybi-yasamaya-basladi,403828
 • oğlunun ihanetinin bedelini ödeyen adam. eğer çıkıp oğlunun ve saz arkadaşlarının öldürdüğü tüm insanların yakınlarından özür dilerse samimiyetine bir nebze de olsa inanabilirim, hala kendisinin bu şansı var. olmuyo be dayı valla bak, megri megri de bi yere kadar hani.
 • devlet terörist leşlerini toplayıp vermek zorunda değil. ister yumruğunuzu ister kıçınızı sıkın. sonunuz bok çukuru. bir sürü arama tarama inceleme yapmışlar. çok bile.

  tanım: cenazesiyle devletin meşgul olmaması gereken acılı baba. onun suçu yoktur ancak devletin işi çoktur.