şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şu ana kadar lisans düzeyinde açtığı iki dersi de aldığım **, aşırı sevdiğim, aşırı sevilen bir dekan.
    o karizma duruş, öğrencilerin gözünde olaya noktayı koymaktadır zaten.
  • okulun* bu yılki çanakkale gezisinde aynı otobüste olduğum, çok tatlı tavırları ve sevimli mizah anlayışıyla gönlümü fethetmiş insan. umarım ilerde denk gelir de dersini alabilirim.*ayrıca kendisi, ben saatler boyu aç, sefil olmuş şekilde gelibolu tepelerinde dolandıktan sonra, iştahla bir simiti mideme indirmekteyken, yanımda duran kendisine de ikram ettikten sonra simidimi paylaşmış, nazikçe teşekkür etmiş, beni şaşkın bir şekilde bırakarak halil berktayın yanına gitmiştir. bir üniversite öğretim görevlisinin bu kadar komplekssiz, bu kadar şirin olması oldukça şaşırtıcı bir durum bence, umarım derslerde de böledir, gerçi aldığım duyumlar pek olumlu ama...**
  • ara ara derslerini almanca anlattığından şüphelendiğim öğretim görevlisi, inanılmaz vurgulu ve sert biçimde söylediği "dı karınt fırom nad ay"* ve benzeri cümleleri halen kulaklarımdadır. çok iyi bir hocadır ki bu zaten sabancı üniversitesinde dekan olmasından bellidir.
  • sabancı üniversitesinin en interdisipliner fakat en komplekssiz hocalarından biri.
    vakti zamanında okulun ilk circuit(elektronik devreler) i dersini vermiştir.(arada başka dersler de vardır büyük ihtimal), daha sonraları dekan olması nedeniyle ara verdiği akademisyenliğine geçen sene geri dönmüş, ilk olarak geçen sene bahar döneminde discrete mathematics dersini ve daha sonra da 2008 sonbahar döneminde, adaşı kemal oflazer yerine automata theory dersini vermiştir. bu kadar interdisipliner olması takdire şayandır, keman da çalmaktadır.

bu kadar başarılı olmasının yanı sıra, belki de kendisini en çok sevdiren şey, alçakgönüllüğü ve öğrencisine yardımcı olmaya çalışmasındaki çabadır. espri yapmayı çok sever, genelde de başarılı olur. bu yüzden çok sevilir, sevilmeyi hak eder.

yıllar sonra edit: kendisinden aldığım theory of computation dersi ağlatmaktadır an itibariyle. hangi akla hizmet ederek aldım bilmiyorum, sabancı'ya cs okumaya gelenler, cs 407 görüyorsanız kaçın.
  • okulda son dönemi olduğu dedikoduları yayılan, sabancı üniversitesi computer science and engineering bölümünün en kalite hocalarından biri olan iyi öğretmen, iyi insan. umarım son dönemi değildir ve gelecek dönemlerdeki öğrenciler de kemal inan'dan ders alabilirler.
  • sabancı üniversitesi öğretim üyesi arama sayfasında hakkında "misafir emeritus öğretim üyesi" ibaresi bulunan, kısacası artık emekli olmuş hoca.
  • iyi bir insan. fakat verdiği formal languages and automata theory dersinden koşarak kaçılmalıdır.
  • kendisinden technology and society adlı bir mühendislik dersi alırken çok yönlülüğüne hayran kaldığım; keman çalan, tenis oynayan, elektronik temelli olup ağırlıkla bilgisayar bilimleri dersleri veren, dersin içeriği dolayısıyla verdiği felsefe ve tarih bilgileriyle sosyal bilime merakını da ortaya koyan; bana üniversitenin son döneminde hayatımdaki ilk öğretmen crush'ımı yaşatan, bu sayede 3 saatlik blok derste gözümü kırpmadan dinleten, her ne kadar babamın doğduğu yıl kendisi lisans diplomasını almış olsa da kesinlikle yaşını göstermeyen, 3 saat oradan oraya yürüyüp hoplayıp zıplayarak ders anlatabilen, 10 parmağında 10 marifer, insancıl, müthiş bir adam.

emeritus olmasından 6 yıl sonra hâla ders verdiği ve gitmeden bir dersini aldığım için şanslı hissediyorum.
  • doktorasını devreler ve sistemler alanının efsane ismi charles a. desoer danışmanlığında tamamlamış, odtü elektrik elektronik mühendisliği bölümüne yıllar önce getirdiği sistem teorisi bakış açısı hala devam eden odtü elektrik elektronik mühendisliği bölümü eski bölüm başkanı. bir iki sene önce emekli olan bölümün önemli hocalarından eski bölüm başkanı mübeccel demirekler kendisinin doktora öğrencisidir.
  • deha. güzel insan.