şükela:  tümü | bugün
 • "osmanli da "denize dusen yilana sarilir" diyerek rusyayla hede hodo antlasmasini imzaladi" diyerek diplomasi anlayisinda cigir acan lise tarih kitaplari yazari
 • tarih bolumu mezunu olmus,daha sonrasinda is bulamayinca polis okuluna girip,komiserlige kadar yukselmis adam..emekli olunca parasiz kaldim bari kitap yaziim die lise tarih kitaplari yazmaya baslamis ve tarihten tiksinmeme yol acmis zat..
 • (bkz: çinlilerin baskısından bunalan x kağan)

  [aslında bunu bkz. içinde vermesem de olurdu ha. direkt tanım.]
 • okullarda bu kadar yaygın olması delirtiyor,kitapları tamamen celiskilerle doludur.ornegin kasgarlı mahmut'un divanü lugat-it turk'u,turkce'nin guzelligini ve apayrı bir dil oldugunu anlatmak icin yazdıgını idda eder,yazının altına da,kitaptan bi parca olarak arapca cumlelerle dolu bir sayfa koyar..cogumuzun umrunda degildir tabi ama...
 • küçücük, tarih kitaplarındaki ilk türkler gibi açılı kaşlara sahip kara kuru bir tarih dersi hocası, kitap yazarı. çok sigara içen ve kötü espriler yapan bir adamdı. dersinin ilgi çekme seviyesi, kitaplarınınkiyle aynı orandaydı. yıllar önce böyleydi işte bu hocanın da durumu, sonraları bilemiyoruz tabii neler oldu.
 • kendisinin yazmış olduğu bir tarih kitabını türkiye dışındaki arkadaşlarınıza çevirmek suretiyle saatlerce eğlenmeniz mümkündür.
  ispanyol arkadaşıma siz bizim sakalımızı kestiniz ama biz sizin kolunuzu kestik, sakal yeniden çıkar ama kol çıkmaz dedim adam öldü.
  yunan arkadaşlarım da yunanlıklarından utandılar, türk olmaya karar verdiler.
  ikinci kosova savaşının seyrini, gürzünü kaptığı gibi 60 bin kişilik bizans ordusunu ikiye ayırarak değiştiren şehzade beyazıt'a herkes hayran kaldı.
  asya hun devleti diye bir devletin varlığını ve bu devletin aslında türk devleti olduğunu öğrenmenin şaşkınlığını yaşadılar. kahpe çin prenseslerinin oyunlarına çinli arkadaşlarım çok sinirlendi ve çinli prenseslerin biraz orospu ruhlu olduğunu kabul etmek zorunda kaldılar.
  atilla'nın türk olduğuna ilk başta inanmakta zorluk çekseler de ikna oldular, bu güne kadar yanlış bildikleri için özür dilediler.
 • yavuz sultan selim'in kutsal emanetleri getirdikten sonra osmanlının teokratik olduğunu ballandıra ballandıra anlatan ancak ruhban sınıfından bihaber olan zaattır.
 • izmit'te isfen dershanesinin tarih ogretmeni(ydi.hala oylemidir bilmiyorum).onca kitabi satilmasina kar$in be$ kuru$ para kazanamami$,butun emegini yayin evlerine yedirmi$ adam..
 • hikayeci anlatımlı tip.
  paryaların tanımlasında "paryalardan mikroptan kacılır gibi kacılırdı." die bi cumle vardı.
  hala okutturulmaya devam edilen, sıra altlarında curumeye mahkum seyin yazani.
 • çok ilginç hem tarih kitabı hem de coğrafya kitabı vardır. ikisini de yazacak kadar değerli biridir. ama lisedeki tarih hocamız "okul yönetimi onun kitabını almamızı istedi ama almayın çocuklar, ben kendi notlarımdan yazdırıcam.." diyerek sene başında adamla alakalı tavrını koymuştur.

  edit: smiley koymamak için kendimi zor tutuyorum. allah allah..