şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
19717 entry daha
 • hala partide olaki kendisine bir rakip çıkabilir diye delege yapısını kafasına göre şekillendiriyor, chp ideolojisi ile alakası olmayan insanları il başkanı yaptırıyor. bu adam 2019 yılında kaybetse dahi gitmeyecek.
  altı ok'dan ve atatürkçülerden ölümüne nefret eden kadrolarıyla partiyi yok etmek için elinden geleni yapıyor.
  ülke kimsenin umurunda değil.
  beşiktaş, şişli, çankaya, izmir, trakya bizde olsun gerisinin bir önemi yok diyerek hareket eden zihniyetten ne bekleniyor.

  kim ana ilkesi laiklik olan bu partide mezhepçilik yapıyorsa iki yakası bir araya gelmesin.
 • "bugün türkiye'de türklüğe ve dolayısı ile türk bayrağına düşman üç zümre vardır:
  moskofçular, kürtçüler ve siyasi ümmetçiler."
  hüseyin nihal atsız

  bu üç grubun bir araya gelmesi değil cumhuriyet dönemi, imparatorluk yıllarında bile mümkün değilken, kemal kılıçdaroğlu beyefendi bu üç grubun temsilcisilerini, chp milletvekilliği ile chp bayrağı altında toplamayı başarmış bir siyasi dehadır.

  kemal kılıçdaroğlu'na bile, bu ülkeye fazla! diyen bir taban varken, yarın öbür gün diaspora ve aczmendicilere de vekillik dağıtır.
 • nihat genç veryanmasın da kim yansın? başlığın ilk sayfalarına bakın övgü dolu, son sayfalarına bakın sövgü dolu. (sadece kanzuk'un başlık altındaki entrilerini okusanız yeter.:) )

  sayın chp seçmeni, akp seçmenine koyun diyorsunuz ya siz onlardan betersiniz.

  kılıçdaroğlu'nun proje olduğunu ilk gün göremediniz hala göremiyorsunuz. istanbul belediye başkanlığına aday gösterildiği gün bir çok kişiye dedim chp'nin çöküşü başladı diye ama bir umut işte bu adama tutuldular. şimdi haklıymışsın diyorlar.

  madde madde sayalım:

  1. istanbul belediye başkanlığını akp'den almak için güçlü bir aday lazım. zülfü livaneli, barış manço, uğur dündar gibi isimler geçiyor, hadi olmadı mustafa sarıgül var. ana bir baktık kemal kılıçdaroğlu diye adı sanı duyulmamış bir memur emeklisi aday yapıldı. maksat istanbul'u kazanmak değildi tabi. bu adamı chp seçmenine tanıtmak. yahu adam oy bile kullanmadı. fasülyeden aday olduğunu kendisi de biliyor. (uyanmadınız)

  2. rahmetli bülent ecevit vardı ya. hani karaoğlan, hani umudumuz eco, halkın umudu. chp ismi atatürk kadar ceketine yapışmış adam. ecevit, kendi partisi chp'yi deniz baykal'dan alamadı da gitti kendine yeni bir parti kurdu. işte ecevit'in yapamadığını kılıçdaroğlu yaptı ve hooop baykal'ın elinden chp'yi alıp başkanlık koltuğuna kuruldu. neymiş baykal'ın kasedi çıkmışmış, yediniz tabi. kimdi bu bay kemal, ecevit'ten daha güçlü biriydi galiba. (uyanamadınız!!!)

  3. 2010 anayasa referandumunda yapılmak istenen değişiklikle yargının ele geçirileceğini yazdık, az biraz kafası çalışan anlar dedik. halk ne bilir ki anayasa mahkemesi, hsyk, yargıtay ve danıştay üye sayısının artırılmasının ne anlama geldiğini. yetmez ama evet der gibi daha özgürlükçü anayasa lazım deyip cılız bir sesle ben oyumu hayırdan yana kullanıyorum dedi bay kemal. oysa şehir şehir dolaşıp fetö'nün yargıyı ele geçireceğini, ülkeyi batıracağını anlatıp milleti hayıra ikna etmeliydi. (uyanamadınız)

  4. yenilenen genel seçimlerde 30 gün mü 40 gün mü tam hatırlamıyorum her gün akp ofisine gidip çay içti. hükümet kurma süresini geçirtip seçimleri yeniletmedi mi? sonra da pişkince bana koalisyon teklifi yapılmadı demedi mi? be adam bir ay boyunca tavla partisi mi yaptın? (uyanamadınız)

  5. chp'deki güçlü atürkçü isimleri bir bir partiden attı, pkk sempatizanlarını partiye doldurdu. ergenekon, balyoz davaları ile ordumuza tecavüz edilirken sesini çıkarmadı. fetullah feto olduktan sonra adalet yürüyüşü yaptı. (hala uyanamadınız)

  6. dünya siyaset tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir şey yaşandı. bir partinin lideri seçmenlerine kendi partisi yerine ayrılıkçı bir partiye oy vermelerini tavsiye etti. kimdi bu? bay kemal! bir de son genel seçimlerde kendisi bile ön seçime girmişken kontenjandan aday yapılan 20 kişi necidir çözemedim. (hala uyanamadınız)

  7. cumhurbaşkanlığı seçimlerinde şeriatçı, atatürk düşmanı ekmekçiyi aday gösterip tıpış tıpış oy vereceksiniz dedi de chp seçmeni kahrından ölmedi mi? yarıya yakını sandığa gitmedi. sonra cumhurbaşkanı adayı gösterdiği adamı milletvekili bile yapmadı, o da mhp'den vekil olmadı mı? cumhurbaşkanı adayı gösterdiği adamın meclis başkanlığı adaylığını bile desteklemedi. (uyanamadınız)

  neymiş chp'nin oyunu artırmışmış. yahu akp karşıtlarının oy vereceği parti olmadığından chp'ye oy verdiler. bunu görmemek için kör olmak lazım. chp truva atıyla çoktan ele geçirilmiş ve siz hala uyanmıyorsunuz. akp seçmenine koyun diyerek çok ayıp ediyorsunuz. bahçeli'ye dua edin de barajı düşürtsün yoksa chp de baraj altı kalacak.
 • hakkında uzun uzadıya analizlerin yapılmasının beyhude olduğu siyasetçi. bir siyasi parti lideri sadece bir seçim kaybetse bile sorumluluğu üstlenip istifa eder. hele sosyal demokratlık iddiasında olan birisi için bu ahlaki bir görevdir. kılıçdaroğlu için her seçim yenilgisi ( dokuz oldu ) koltuğuna daha sıkı yapışma vesilesi oldu. daha önce de yazdım, dürüstlük ve samimiyet yalnızca akçeli konular bağlamında değerlendirilecek kavramlar değildir.
 • bir sonraki seçimlerde %25 oy alacaktır. fsgshajzkssk az bile yapıyosun şu yıkık çomarlara kemal reis. tatava yapmayın lan altıoka basın geçin. söz hakkınız yok sizin, siz oy vereceksiniz kürtçüler ermeniciler konuşacak hadi bakıyım.
 • seçim kazanamadı, başarısız.
 • nasıl bahçeli partisindeki gerçek vatansever tabanının gazını almak için kullanılan bir projeyse kılıçdaroğlu da partisindeki gerçek vatansever tabanının gazını almak için oluşturulmuş bir projedir.

  partiye ne kadar vatan millet düşmanı kürtçü varsa doldurdu. hileli 16 nisan referandumunu çok kolay hazmetti ve hemen ardından gülerek poz verdi.
 • türkiye'de sosyal demokrat ve laik kesmin gaz alma aracı olarak kullanılan politik kişi.

  muhalefet yaparken söyledikleriyle parti içi davranışları çelişki içerisindedir.

  iktidarın bunca gafletine rağmen chp'nin %35-40'lık oy potansiyeli %25'lerde sabit tutulmuştur.

  bu sebeple toplumun muhalif kanadı eylemden, icraattan aciz, sürekli bir şeylerden şikayetçi olan tarafta olmuştur.

  bu tür bir güvensizlik ortamında halk, toplumsal, kültürel değerlerini kaybetmiş, giderek bencilleştirilmiştir.

  eğer birilerinin tezgahından çıkmış bir projeyse, evet gayet başarılı bir projeymiş.

  yok öyle değil ise büyük basiretsizliktir.
2950 entry daha