şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
22771 entry daha
 • gidin akp’ye oy verin demecinden sonra dönüp chp’ye oy veresim var. tutun küçük enişteyi.
 • facebook solculuğu ve hamaset yapmadığı için, tabii ki en vasat siyasetçidir. chp gibi seçim kazanması mucize olan bir parti için elinden geleni yapmıştır. birçok demokratı ve farklı görüşlerdeki insanları partiye katmıştır. bu durum oy oranlarını etkilemedi, sadece bir perspektif kazandılar, ulusalcı reflekslerinden hayli sıyrıldılar.

  çünkü oylar birkaç siyasetçiye göre verilmiyor. komşusuna bakıyor, iş arkadaşına bakıyor. kemal kılıçdaroğlu'nu veya gençlerin sosyal medya starı muharrem ince'yi sevse bile oy vermeyecek. yaşam tarzı farklılığı var, artık bunun hiçbir şekilde geri dönüşü yok. erdoğan bırakırsa, onun işaret ettiği seçilecek.

  ayrıca parti içinde: kim ulusalcı kim sosyal demokrat ortaya çıkardı. bir sonraki başkan ulusalcılardan olabilir. ancak kemal kılıçdaroğlu'nun partiye kattığı demokratlar her zaman koltuğu zorlayacaktır.

  kemal kılıçdaroğlu, en azından yeni şeyler denemiştir, ondan sonra gelecek olan başkan: taraftarlarına şirin gözükebilir, sosyal medyayı etkin kullanabilir ve seçim gecesi yine hüsran yaşayabilirsiniz. halk=koyun ve resmi bayramlarda atatürk sözü paylaşarak: ülkenin asıl sahibi olduğunuzu dile getirebilirsiniz. merak etmeyin, sizi avutacak şeyler her zaman olacak. bu ülke sizin yahu.
 • rte'nin başarısında rolü büyüktür. bundan önce deniz baykal, şimdi ise kılıçdaroğlu. tayyip erdoğan'ı, tayyip erdoğan yapan kişilerdir. rte ne yapsa haklarını ödeyemez.
 • muhalefeti bölmeyip birlikte tutarak ak partiyi beslediği doğrudur. çünkü muhalefet birlik olmak yerine iyi alternatifler çıkarsa cumhur ittifakını paramparça ederlerdi. ıyi parti chpden uzak dursa daha çok oy alırdı.
 • belediye başkan adaylarını neye göre belirlediğini merak ettiğim parti başkanı.

  iki seçim önce halk tarafından seçilmiş, belediye başkanlığı döneminde bir çok icraat yapmış, halk tarafından çok sevilen, son seçimde oyunu arttırmasına rağmen soldaki çekişmeler nedeniyle seçimi kaybetmiş ama yeni seçimler için tekrardan aday olmak isteyen, anketlerde öne çıkan ve aday olması halinde kazanması muhtemel olan birini belediye başkan adayı yapmayıp tamamen alakasız, şehirde yaşamayan ve halk tarafından tanınmayan birinin adaylığını onayladılar. aday olmak isteyen eski başkan da partideki bu haksızlığa ve mantıksızlığa dayanamayıp yıllarca parti üyeliğini devam ettirdiği chp'den istifa etti, iyi parti'den yarışa girdi. muhtemelen oylar bölüneceği için yaşadığım şehrin belediyesini yine akp kazanacak.

  hani sevgili başkan küskünler akp'ye oy versin diyor ya herhalde gerçek arzusu da bu olmalı. resmen chp'yi bitirmeye ant içmiş gibi davranıyor, başka bir mantıklı açıklaması yok.
 • timar reis ne yaptın sen :(

  https://youtu.be/ahqgs5nsuje
 • kılaçdaroğlu, haziran seçimlerinde iyip’i desteklemese parlentoda iyip olmayacaktı. belki iyip daha çok çaba sarfedecekti yine girecekti, bilinmez. 31 mart seçimlerindeki iyip- chp birliği ise kk’nın bu partiye giden oylarını tekrar partisine çekmek için manevrasıdır. şimdi her seçim sözcü gazetesinin trolleri ( özdil- çölaşan) chp- mhp, chp- mhp- hdp, şimdi de chp- iyip ittifak naraları tabanda birleşme çağrıları yapmadı mı?
  kk ne yapsa zaten chp seçmeni eleştrir ki demokratik bir tavırdır. chp ye oy vermeyen akp ye versin demiştir, seçmeni sarsmaya çalıştığı ortada. bence bundan önce, aday çıkartmayıp %3-4 oya düşmüş iyip ile yaptığı ittifakı eleştirmeniz daha doğru olmaz mı? iyip’in oylarının yarısı mhp nin yarısı chp nin değil mi? bu partiye oy veren seçmen yerelde chp yi tercih etmiyecek miydi? iyip’in ödünç mhp oyları chp’nin her adayına gidecek mi? istisnai olarak, ankara’da mansur yavaş, seçimi chp ile girilsede kazanırdı. iyip’e oy verenlerin de oyunu alacakartı mhp seçmeninde oyunu hatta akp seçmenin oyunu alacak bir aday için iyip oyuna neden dahil edildi? iyip’e tepkili mhp seçmenin şimşekleri çekildi. iyip tabanına yavaş bizim adayımız şeklinde deforme edilmiş bilgi yayıyor. kk sırf sözcü gazetesi trollerinin etkisiye iyip severlik yapıyorsa kıt ama akşener’in gazına gelmişse vahim bir durum.
 • "laikçi" vatandaşların çobanı.
  rte ve devlet bahçeliden hiçbir farkı olmayan şahıs.
 • tek bir merkezden yönetilen paralı aktroll ve yobazların sistematik bir biçimde saldırdıkları dürüst ve naif insan. bu saldırının altında yatan tek hakikat ise şüphesiz ki korkudur. bence korkmayın, tir tir titreyin aktroller! çünkü korkunun ecele faydası yok maalesef.
46 entry daha