şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
22930 entry daha
  • dünyada muhalifliğini yaptığı herhangi bir iktidarı çok rahatlıkla alternatifsiz bir tercih konumuna getirebilecek kişi.

türkiye çok büyük bir ekonomik krizin içinde(kimilerine göre de eşiğinde), insanların kendilerine biraz olsun umut verebilecek düşüncelere/kişilere yönelme ihtimali var. kılıçdaroğlu da bu ihtimali minimize etmek için çalışan bir görev adamı.

"millî varlığımıza düşman olanlarla dost olmayalım(1)" diyen önderin partisinden pkk dostlarını, çalışmayı vatan ve millet için olduğunda kutsayan önderin partisinden rantçıları seçilmesi garanti olan yerlerden aday gösteren insan.

demokrasiyi savunup, 40 izmirlinin 1 şırnaklı kadar etkisinin olduğu delege yapısı sayesinde koltuğunda oturan koltuk sevici.

fetö kumpaslarında birçok vatansever subay haksız yere hapislerde yatarken, hdp'liler hapse düştüğü için adalet yürüyüşünde ayakkabı eskiten, vatana hizmet konusunda, etkisiz ve eylem yoksunu insan.

(1)atatürk'ün söylev ve demeçleri c.2 s. 144
  • kendisine biçilen rol:7/24 sabah akşam küfür dinle,hakaret işit,iftiralara malzeme ol ama sen en ufak bir (gerçek anlamda) ses çıkarma,tepki koyma.mıy mıy mıy mıy boş muhabbetler eşliğinde kabullen ve iktidarın adeta bir kum torbası ol , sürekli darbe üzerine darbe al.
    aklı başında,iyi niyetli,kazanma şansı yüksek insanları asla aday falan yapma,veya böyle insanların sağduyulu fikirlerinden asla faydalanma.mesela aday yaptıklarının bir kısmı mutlaka hdpkk sempatizanı,ikinci cumhuriyetçi aşağılık liboş tayfası falan olsun ki adam sabah akşam bunlar terörist dediğinde attığı iftira bir şekilde sana yapışsın.içinde bir sürü vatansever,değerli insan varken sırf bu ahmaklığın yüzünden zaten satılmış medya etkisinde beyni yanmış halk tüm partiyi topyekün hdpkk sempatizanı gibi sansın/kabullensin.
    mesela ömrü sana ve cumhuriyet değerlerine,atatürk'e küfretmekle geçmiş aşağılık kumpasçı fetöcülerin gazeteleri falan kapatılınca hemen kapılarına milletvekillerini falan gönder.o iftiradan da mahrum kalma.
    sözüm ona çok demokratsın ya,kendi içinde filizlenmeye çalışan değişim haraketini noterli imza sayısını falan bahane edip engelle.
    bu arada seçim sisteminin garabetinden mecbur senin yanında haraket etmeye çalışan iyi parti,saadet gibi partilerde senin bu ahmaklığın yüzünden töhmet altında kalsın.bunca olumsuzluğa rağmen en çok yüzde 20/25 aralığını asla geçme.bu arada aklı başında olan kesim senden ve daha önemlisi bu ülkeden iyice ümidi kessin.sandığa gitmesin hatta yurt dışına gidebilmek için yollar aramaya başlasın.
    ya inanın yazmakla bitmez,ben bıktım ve ümidi kestim.eskiden bu adamın iyi niyetli bir ahmak olduğunu ve hiçbir şeyi okuyamadığını düşünürdüm.artık düşüncelerim tamamen değişti.bu adam muhalefetin başında olduğu sürece dünya başımıza yıkılsa iktidar seçim kay-bet-mez!
    31 mart kaybedeceği 10,seçim falan olacak sanırım ama o yine gitmeyecek,göreceksiniz.
    edit:imla.
  • üzgünüm ama tarih rte den bahçeliden nası yüz karası olarak bahsedecek isw, kendisinden de en az bu kadar kötü bahsedecektir. tüm aileden chp li biri olarak kendisindne utanıyorum. bu ülkeye en büyük kötülüklerden birini hala ana muhalefet koltuğundan oturarak yapmaktadır.
  • geçmişte sucuk ticareti yapsa ve o sattığı sucuklar eşek eti çıksa meydanlarda "ey kılıçdaroğlu, sen benim milletime eşek eti yedirmedin mi?" diye her seçimde gündeme gelirdi muhakkak.
  • en chp'linin bile sevmediği, son yılların parlayan yıldızı muharrem ince'yi bitirmiş, ak parti'ye gelmiş geçmiş en faydalı isim. kendisinin şu faydası var: insanları "ak parti gidince her şey çok güzel olacak" hayalperestliğinden kurtarıyor. çünkü herkes görüyor ki yok kimsenin birbirinden farkı. kılıçdaroğlu kazara cumhurbaşkanı olsaydı ölene ya da seçim kaybedene kadar o koltuğu bırakmazdı. her türlü dalavereyi de yapardı. yani çare chp falan değil. ülkede ahlaki bir devrim olması lazım.
  • kendisine sorsalar tayyip koltuk sevdalısıdır. lâkin hâlâ utanmadan koltuğunda oturuyor onca muhalif sese rağmen.
    yıllar sonra türk tarihinde yaşamış en vasıfsız siyasetçi olarak hatırlanacak.
  • 9 yılda 9 seçim kaybetmesine rağmen hala ana muhalefet partisinin başında olan isimdir.her seçim öncesi bu defa da başaramazsam gideceğim izlenimi vermesine rağmen,seçim sonrasında biz kazandık,iktidar kaybetti diyerek insanların aklıyla dalga geçmektedir.olurda kendisi hala bu partinin başındayken iktidara gelirse durumu yanlış anlayıp istifa etme girişimlerde bulunabilir.
    edit:imla
  • yerinde olsam sebze kuyruğuna girerdim. on numara seçim propagandası.
  • kripto akp'li
34 entry daha