şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
23975 entry daha
 • kendisinin kurultay konuşması nasıl bir seyirde gelişir bilemiyorum ama orta ve alt gelir seçmene net bir şekilde işinizden atılmamanız, çocuklarınıza bir gelecek sağlayabilmek adına iş imkanı yaratılması için ve en önemlisi aldığınız kredileri ödeyebilmeniz için chp iktidarı şart demeli ve bunu çok net dolandırmadan direkt olarak dile getirmeli. gerekirse hiç teferruata girmeden borçlarınızı ödeyebilmeniz için tek alternatif chp iktidarı demeli. çünkü bu halkın muhafazakarlığı dinsel bir olgu değildir. bu halkın muhafazakarlığı var olanı kaybetmekten yani kısacası düzeninin bozulmasından kaynaklı bir korku döngüsüdür.
 • baykal trolleriyle aktroler ve akkurtların toplaşıp seri saldırdığı büyük başkan.
 • diyanet işleri başkanın provokasyonuna gelmeyerek aklınca büyük oyunu bozan, aslında 2-3 oy için korkaklıkta çığır açan parti başkanı. seni o makamda tutanlar da bugünlerin sorumlusu.
 • bunun öldüğü gün akp bitecek.
 • bunu parti liderliğine taşıyan her delege vatan hainidir.
 • tam 10 yıldır genel başkansınız ve bu süre içinde elle turulur hiç bir başarınız olmadı.
  genel seçim, yerel seçim ve referandumlarda hep kaybettiniz.
  son yerel seçimlerde, iyi parti'nin desteklediği adaylar ile güçlendiniz. tam olarak chp idolü ve kökeninden gelen milletvekili ya da aday sayınız çok az; sayın ekrem imamoğlu bile anap kökenli.

  meclise getirdiğiniz yasa tekliflerinde çoğunluğu sağlamaktan bile acizsiniz. iktidar ile ilişki kurup, kendinizi kabul ettirmekten o kadar acizsiniz ki, kendi kendinizi dışlayıp, kutuplaşıyorsunuz.

  döneminizde ülkede yolsuzluklar, şaibeli özelleştirmeler, terör saldırıları, darbe girişimi, ekonomik krizler, sosyal kısıtlamalar yaşandı ama siz yeterli muhalefeti yapamadınız, yine de hala baştasınız.

  kendi partinizdeki muhalif kanadı bile susturup, partiden uzaklaştırdınız. eleştirileri dinlemediniz, umursamadınız.

  pardon ama acaba istifa etmek için neyi bekliyorsunuz?
 • yarınki kurultayda, bugün cuma hutbesine alet edilen çirkinliği sert bir dille eleştirmesini beklediğim mevcut genel başkan. bu hadsizliğin üzerine bu sessizlik iyi olmadı, hiç iyi olmadı.

  edit: eleştirmedi.
 • chp'nin başına gelmiş en büyük beladır. dandirik deniz baykal daha aktif bir liderdi. bu aman ağzımızın tadı kaçmasın diye diye, memleketin çöplüğe dönüşmesine müsaade etmiştir. bugün kültürel ve toplumsal gerilemede tayyip erdoğan'ı ne kadar suçluyorsam kemal kılıçdaroğlu denen işlevsizi 2 katı suçluyorum. hem ana muhalefet görevini yapmadı, hem müsaade etti.
 • 30 yılı aşkın süredir siyasal islam hareketini inceleyen ruşen çakır, yakın zamanlı videosunda uzun uzun recep tayyip erdoğan’ın kendisinden neden rahatsız olduğunu anlattı. ama burdaki siyaset bilimi üstadlarına sorsan, kendisi akp’nin kuklası, recep tayyip erdoğan kendisinden çok memnun, vs.

  kemal kılıçdaroğlu chp’nin şimdiki haline evrilmesine önayak olmasaydı chp şu an ne ankara, ne istanbul, ne de diğer belediyeleri alabilirdi arkadaşım. ne imamoğlu, ne mansur yavaş aday gösterilirdi, ne de diğer belediyeler alınabilirdi. 100 yıllık “chp halka inemiyor” geyiğini henüz bitiremese de partiyi o yola soktu. bunu da buraya yazılan her biri birbirine zıt, çoğu da 10 yaşındaki çocuğun düşüneceği seviyede olan saçma sapan fikirleri dinleyerek yapmadı.

  çevremde de görüyorum bunu, hiçbir neden - sonuç ilişkisi kurmadan o gitsin bu gitsin diyenler, her hamleyi eleştirip en ilkelinin kendisi olduğunu kanıtlamaya çalışanlar, sadece atacak tweet bulamadığı için chp eleştirenler falan. ikinci ve üçüncü grup hadi neyse, altı dolu olduğu sürece birilerinin chp’yi eleştirmesi de gerekli tabii ki. ancak sizin attığınız tweetlerde, girdiğiniz entrylerde yazdığınız şeylerin partinin politika yapıcılarının aklına gelmediğini ya da korkak oldukları için göz ardı ettiklerini mi sanıyorsunuz cidden ? “ayasofya’nın camii yapılmasına ses etmiyorlar ya ahahaha muhalefete bak bi boka yaramıyor” ne güzel tweet.

  güzel kardeşim, elbette bu senin düşündüğün herkesin aklına geliyor. daha sonrasında bi kar - zarar analizi yapılıyor, ona göre bir politika belirleniyor işte, bu kadar basit. tabii ki hakkındır, eleştireceksin ancak işlerin aslında nasıl döndüğünü de aklında tut bi yandan. chp belki bundan direk oy devşirmiyor, fakat muhalefet bloğuna yakın duran iyi parti, saadet partisi devşiriyor belki. tamam biliyoruz, en doğrusu sizsiniz de biraz da realist ve pragmatik davranmak gerek. al sana başka bir gerçek, hepimizin yükseldiği “her şey çok güzel olacak” sloganı, ekrem imamoğlu’nun tarihi konuşmasındaki ceketini çıkarma sahnesi, vs bunların hepsi birer mizansendi muhtemelen.

  bu iş bir oyun artık günümüzde, herkes de manevra alanları dahilinde hamlelerini yapıyor işte. nasıl ayasofya’nın cami olmasının en ufak dini ya da egemenlikle ilgili bir referansı yoksa, chp’nin karşı çıkmamasının da korkaklıkla ya da iş bilmezlikle alakası yok.

  aslında tam da bu yüzden demokrasi fikrine inanmıyorum. ama oyumu gerekirse davutoğlu’na bile atarım, umrumda olmaz.

  edit : https://youtu.be/7tl9aqyhy8y
 • cumhuriyet yıkılırken ülkenin kurucu partisinin genel başkanlığını yapıyor olan siyasetçi. bundan seneler sonra bu dönem icerisindeki rolünün tam olarak ne olduğunu anlayabileceğiz. tarih yazacak hepsini.
830 entry daha