şükela:  tümü | bugün
  • sabah akşam erdoğan o koltuktan inmesin diye dua eden iki lider.

ölene kadar muhalafette kalsalar rahat edecekler.
  • (bkz: atla deve)
  • lisede sınıf arkadaşı olan iki lider.

az önce öğrendim ben de, cnn de eski bakanlar programa katılmışlardı orada imada bulundular. sonra internette aradım doğruymuş ve farklı mecralarda birçok defa dile gelmiş bu konu.

t 24 can dündar makale

hürriyet bahçeli röportajı

şaşırdım mı? kesinlikle.
  • istifa etmeye kalksalar önlerine önce tayyipin yatacağı ikili
  • kılıçdaroğlu daha az gaf yaptığından bir adım daha öndedir.
  • ikisi de koltuk sevdalısı. bırakın gençler gelsin, akp ile başa çıkamıyorsunuz işte neyi zorluyorsunuz.
  • biri kendisine rakip çıktığında ve akabinde koltuğu kaybediceğini anladığında o çok eleştirdiği hükümetin desteği ile kurultayını iptal ettirir. rakiplerini partisinden kovar. kendi partisini bitirme pahasına koltuğunu bırakmaz ve bir anda çark ederek hükümet sözcülüğüne evrilir.

diğeri kendi kurultayında seçilmiş olsa dahi, kendisini geriye çekerek rakibine ülkenin bekası için fırsat verir. kılıçdaroğlu'un yapmış olduğu bu haraketin devamında ve olası olumlu sonuç durumunda muhtemeldirki genel başkanlığını da devretmesiyle sonuçlanacaktır. bu ülkede kaç tane lider çıkmıştır koltuğunun derdini bırakıpta ülkenin derdine bakan...

kendisini eskiden her ne kadar eleştirsemde hem adalet yürüyüşündeki liderliği hem de başkanlık seçiminde kendisi aday olmak yerine parti içindeki kendisine rakip olan en güçlü adayı desteklemesi ile adamlığını ve duruşunu herkese göstermiştir. bakmayın siz ahaberdeki kendisinin kişiliğine yönelik saçma sapan kişisel karalamalara.

şahsi düşüncem bahçeliyi eskiden sever ve sayardım, ve kendisini çok iyi bir devlet adamı bilirdim. lakin bu durumu için koltuk sevdasından başka bir açıklamasını bulamıyorum...