şükela:  tümü | bugün
 • kemal kilicdaroglu vs dengir mir mehmet firat karşılaşmasının tadı hala damaklardayken, imkansız gibi görünse de, gerek kemal kılıçdaroğlu gerekse türk halkı için 2008 yılının olayı olması muhtemel karşılaşma.

  kemal bey'in bugünkü performansına bakacak olursak, hiz zorlanmadan direk bölüm sonu canavarı ile çarpışabilir. yeterli donanıma sahip gibi görünüyor.
 • biri yuksekce bir binanin birinci katindan gorur manzarayi, digeri en tepeden.biri semtlerinin adini bile bilmedigi bir sehre baskan olmak icin botlarini giyip camurlu yollar ararken,digeri dunyanin bilimum ulkelerinde turkiye nin onunu acma gayretindedir
 • . kemal kılıçdaroğlu istanbul'u adam etme fırsatını bulamamıştır, recep tayyip erdoğan bu fırsatı bulup istanbul'un hiç bir sorununa kökten bir çözüm getirememiştir.
  . kemal kılıçdaroğlu düzenli olarak mal varlığını açıklar (bakınız); recep tayyip erdoğan'ın serveti belirsizdir, tıpkı söz konusu servetin nereden geliyor olabileceği gibi ve bu servetin ucu bucağı hayal gücünüze kalmıştır.
  . kemal kılıçdaroğlu'nun çocukları kendi imkanları ile okumuştur, recep tayyip erdoğan'ın çocukları çok "özel" burslarla abd'de bulunmaktadır.
  . kemal kılıçdaroğlu "laikçi" gibi abuk subuk tanımlar yapan ne idüğü belirsizler tarafından pkk'lı olmak gibi bir iğrençlikle itham edilir, recep tayyip erdoğan abdullah öcalan'a "sayın" der, terörist başına saygıda kusur etmez.
  .kemal kılıçdaroğlu'nun geçmişte şahsen yargılandığı bir dava yoktur, recep tayyip erdoğan'ın hakime hakaratten tut "halkı din ve ırk farkı gözeterek kin ve düşmanlığa açıkça tahrik etmek" gibi çeşitli suçlardan hakkında açılan davaları vardır ve cezaevine girmiştir.
  . kemal kılıçdaroğlu'nun hiç bir irtica-terör-silahlı direniş örgütü ile alakası yoktur, recep tayyip erdoğan'ın hizbullah fotoğrafları her yeri süslemiştir.
  . kemal kılıçdaroğlu özgürlüklerden yana olduğunu söyleyip aksi istikamette davranmamıştır, recep tayyip erdoğan ağzından özgürlük ve demokrasi kelimelerini düşürmez ama kendini eleştiren karikatüriste dahi dava açar.
  . kemal kılıçdaroğlu vatan savunması yapan hiç bir birey hakkında aşağılayıcı bir söz kullanmamıştır. recep tayyip erdoğan gazetelere her gün şehit haberi düşerken askerlik hakkında "yan gelip yatma yeri", türk askeri için "kelle" imasında bulunmuştur.
  . kemal kılıçdaroğlu hiç bir çiftçiye, köylüye argo kullanmamıştır. recep tayyip erdoğan açlıktan feryat bu ülkenin çiftçisine "ananı da al git." diyebilmiştir.

  her şeyden en önemlisi, bu ülkenin en büyük sorunu nüfus patlaması iken, işsizlik sorunu günden güne büyüyorken, lgs-öss-tus-kpss gibi sınavlarda onbinlerce kişi yarışıyor ama bunların (iyimser) yüzde 10'u bir okula-işe girebiliyor ama diğerlerinin geleceği belirsizliğe sürükleniyorken, hastanelerin psikiyatri servislerinde işsizlikten intihara meğilli sürüsüne bereket insan yatıyorken recep tayyip erdoğan "en az 3 çocuk yapın." diyebilecek kadar ülke gerçekleri umursamaz. umursamaz çünkü bu ülkenin yüzde 40'ı sorgusuz sualsiz bağırıp-çağıranı, göz boyayanı, hediye kömür-eşya dağıtanı, yani kısaca proje üreteni ve plan yapanı değil de "delikanlı"lık taslayıp avanta dağıtanı sever. bu yüzden, hali hazırda elinde avucunda tuttuğu çoğu kör cahil olan yüzde 40 ne kadar çok ürerse o kadar iyidir onun için. aç olan onbinler mi? kim takar,öyle değil mi? ne de olsa halk iradesi!
 • kemal kılıçdaroğlu akşamları evinde kitap okuyan, belki arkadaşlarla briç oynamaya giden beyefendisiyse mahallenin, recep tayyip erdoğan kahvede okey masasında, kız lisesinin çıkışında , yan mahallenin delikanlılarıyla kavgada görebileceğiniz lümpen gencidir.

  edit: ikisinden de ne derece başarılı politikacı çıkar tartışmalı esasında.
 • street fighter versiyonunda dhalsim vs blanka dövüşlerini hatırlatmaktadır.

  edit: zangief de yakışırmış.
 • biri; kendini padişah, halkı kulu beller diğeri; kendini vatandaş, vatandaşı birey olarak görür.
 • birisi fransızca bilen chp'nin yeni iktisatçı ve siyasetçi genel başkan adayı diğeri ise ingilizce dahi bilmeyen imam hatip mezunu başbakandır.