şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adil yargılamayı etkilemekten dolayı açılıyorsa, "ben bu davanın savcısıyım" diyen bir başbakanın görevde olduğu bir ülkede cidden gariptir.
  ha bir de trabzonspor'un kupası için çalışan bir bakan vardı.
  şunu da unutmuyoruz tabii (bkz: hüseyin çelik/@resneli geyik).
 • muhalif sindirme çalışmalarından sadece biri. oradan başbuğ'a, diğer taraftan kılıçdaroğlu'na saldır uludere de ne güzel unutuldu ama değil mi?
 • bu ülke gittikçe eğlenceli olmaya başladı. artık olaylara bu gözle bakmazsak kafayı sıyırmak işten bile değil. adil yargılamayı etkilemiş adam. bence direkt idam edin.
 • hukuki açıdan bakılınca normaldir. sanırım sayın kemal kılıçdaroğlu'da kendini hukuktan üstün görmediği için bu duruma itiraz etmeyecek, gidip adaletin bağımsız, tarafsız yargıçlarının karşında savunmasını yapacaktır. kendini hukuktan üstün gören, hukuku kendi istediği gibi yönlendirmeye çalışanlar, yargıyı kendine muhalefet eden herkese karşı bir silah olarak kullanmaya çalışanlar da elbet bir gün türkiye cumhuriyeti bağımsız yargısı tarafından gerekli cezaya mahkum edilecektir. * *

  umarım chp dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde bir teklifte bulunur ve meclis bunu onaylar da; o 550 kişi, arkasına saklandıkları zırhtan mahrum kalırlar. o zaman görürüz adaletin çarkları nasıl işliyor. kimlere ne soruşturmalar açılıyor...
 • (bkz: türkiye cumhuriyetinin fiilen sona ermesi)
  (bkz: türkiye cumhuriyetinin hukuken sona ermesi)
  (bkz: türkiye cumhuriyetinin resmen sona ermesi)
  olmaz deme olmaz olmaz.

  (tabi olarak başlıktaki olayın bkz deki olaylara yol açacağı kastedilmemiştir.)
 • (bkz: kemal kılıçdaroğlu'nun tutuklanması)

  resmen şaka olsun diye açtığım başlık gerçek oldu.

  tanım: saçmalığın sıradanlaşmaya başladığı yerde gerçekleşen olay.
 • son derece yerinde bir adımdır. her fırsatta yargıyı aşağılayan, devam etmekte olan bir süreci küçümseyen bu tavırların karşılıksız kalmaması gerekir. "bu adamlara yargıç demeyi içime sindiremiyorum" gibi bir söz küçümsenecek, görmezden gelinecek bir söz değildir. "adresi neymiş bu ergenekonun, söyleyin gidip üye olacağım" lafıyla ne yapmaya çalışır ki bir insan ? bir siyasi parti lideri nasıl böyle bir söz sarfeder ? "terör örgütü" diyoruz beyim "terör örgütü", kendine gel. adresinin neresi olduğunu da çok iyi biliyorsun, umarım yolun düşmez.
 • dokunanın yandığı ortamda normal bir durum.

  bir tanım daha: cemaatin her türlü muhalefeti susturma yolunda artık hızlanmaya başladığını bize gösteren olay.

  ayrıca birazdan buraya sözlükteki akp yorum ekibi doluşacak. demedi demeyin.
 • kafasında minicik bir düşünce olan herkesi içeri alsınlar olsun bitsin anlamındadır.