35 entry daha
  • yaklaştıkça ayak sesleri yükselmektedir.
  • 14.gününde dp, ödp ve htkp parti başkanlarının destek verdiği yürüyüş.
  • bugün 14. gündür.

düzce cumhuriyet mahallesi kalıcı konutlar'dan saat 8:00'da başlamıştır. yaklaşık 20 km yol alınarak gümüşova mevkiinde sona ermiştir. bu gece orda konaklanılmıştır. http://www.birgun.net/…uyusu-14-gununde-167038.html

ne kadar temizlenmiş olsa da düzcelilerin ikramının kokusuyla güne uıyanmış oldukları tahmin edilmektedir.

yine de kılıçdaroğlu bu konuda tek bir laf etmek yerine son derece olumlu (ve naif) bir konuşmayla bugünkü yürüyüşü başlatmıştır:

"
    değerli basın mensupları, yürüyüşümüzün 14’üncü günündeyiz. yine güzel bir gün, güneşimiz var, olağanüstü güzel bir doğamız var. biraz sonra yürüyüşümüze başlayacağız. yürüyüşümüz her geçen gün daha bereketli hale geliyor, daha güzel hale geliyor.
    ..........
    "adalet, adalet, adalet" dedik ve bu bağlamda yürüyüşümüze devam ediyoruz, devam edeceğiz, azimliyiz, karalıyız. istanbul’a kadar gülerek, eğlenerek, kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. hiç kimse buna engel olmasın, biz her türlü baskıya, her türlü provokasyona karşı hazırlıklıyız.
    ...........
    sizlerin önünde bütün katılımcılara yine yürekten teşekkürlerimi sunuyorum ve bizi sevgiyle, hoşgörüyle karşılayan düzce halkına da buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

hepinize sonsuz teşekkürler değerli basın mensupları, çok sağ olun.
    ....."

evrak-edit:
    ben mi çok ergence düşünüyorum, kılıçdaroğlunun düzce halkına sevi dolu karşılamaları için teşekkür etmesinin medeni şartlarda karşılığı olabilir belki ama günümüz siyasi anlayışında bu naifliğin bir karşılığı olabilir mi?

hak hukuk adalet, evet bu yürüyüşün tek ve en önemli amacı...
    --------
    bugüne mahsus bilumum başlıklardaki derlemeler için: (bkz: #69112380)
  • bir atatürkçü olarak asla ve asla desteklemeyeceğim yürüyüştür. elinde atatürk'ün partisi var koskoca ve sadece yapması gereken atatürk'ün yolundan ilerlemek iken, hdp ile dans, fetö ile vals yapan sözde muhalefettir . nato kafadarlar el ele yürüyor, bunlara verdiğiniz oy destek sadece ve sadece akpye yarıyor.
  • ülkedeki adaletsizlik gündemini eline almış, yoğura yoğura çözüm ve farkındalık yaratmak için kılıçdaroğlu liderliğinde ilerlenen yürüyüş.

nokta atışı ve başarılı bir muhalefet şekli olmuştur.
  • bir atatürkçü olarak, bir türk olarak, bir t.c. vatandaşı olarak, bir insan olarak tüm kalbimle desteklediğim yürüyüş.

bazı "atatürk'ü en çok ben seviyorum " diye entry döşeyen troll ak sığırlara itibar etmeyiniz
  • mustafa kemal atatürk'ün posterlerinin, fotoğraflarının, bayraklarının taşındığı yürüyüş.

insan utanır da "atatürkçüyüm ama desteklemiyorum" diyemez. 68 yaşındaki adam günlerdir yollarda, atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetlerin en önemli yapıtaşlarından biri olan adalet için gündem oluşturmaya çalışıyor bu yandaş medya ortamında. kılıçdaroğlu'nu sevmezsin, başarısız bulsabilirsin, ama insan olan utanır da bu gösterdiği gayrete saygıdan dolayı ağzını açmaz.
  • üstteki yazara soruyorum:

akp, terör örgütü fetö ile kolkolaydı bir ara. o zamanlar bilmiyorlarmış böyle bir örgüt olduğunu. epeyce problemli mi yine de?
    akp, oslo görüşmelerini yaptı ve inkar etti bir dönem. epeyce problemli mi yine de?
    bütün bunları yapan ve "açılım sürecini" buralara getiren akp ile bir arada yürüyen mhp'nin genel başkanı devlet bahçeli'nin tutumu da epeyci problemli mi?

insaf yahu...
  • düşün ki, yanı başında , sana emanet edilmiş bir kıza tecavüz ediyorlar.
    ve sen hiç birşey yapmıyorsun.
    sonra 3 ay sonra yollara düşüp tecavüzcüyü arıyorsun. yakalarsam ağzını burnunu kıracağım diyorsun.
    olmaz o iş öyle.
    sen o kızı o gece , tecavüz edilmeden kurtaracaktın, hatta canını ortaya koyacaktın.
    pısırık pısırık izlemeyecektin.

(seksist iğrenç bir yorum oldu ama bu beyinsizi destekleyen ekşi sözlükteki bu beyinsizler, belki bu açıdan bakılınca anlar diye bu örneği verdim)
  • size sürekli bahsettiğim gizli ak trollerden biri kendini farkında olmadan açığa vurmuş. bir de ben atatürkçüyüm diyerek önceki entrylerinde yürüyüşte nato parmağı var diyor.

fırsat buldukça engelleyin en tehlikelisi bunlar diğerlerine gülün geçin.

ak trollerce karalanmaya çalışılan yürüyüştür.
88 entry daha
hesabın var mı? giriş yap