• adam melih gökçek ile televizyona çıktı belgeleri gösterdi. yine gittiniz melih gökçek'i seçtiniz. belge gösterse ne yapacaksınız? belge istiyorsanız ben size belge gösteriyim gençler.

bak ne diyor kılıçdaroğlu 1.40'dan sonra...
  • 5 nisan 2017 ntv kemal kılıçdaroğlu yayınında kendisine kontrollü darbe iddiası ile ilgili sorulan sorulara, ve dolaylı olarak belgeleri niye halka açık bir biçimde açıklamadığına genel hatlarıyla beni tatmin eden mantıklı bulduğum açıklamalar getirmiştir.

en özet haliyle durum şu şekilde, öncelikle kurulan darbe araştırma komisyonuna chp'nin görüşülmesini teklif ettiği aralarında çok kilit isimlerin de olduğu kişiler ile komisyon görüşmeyi kabul etmiyor. bu konu zaten zamanında haberlere de bir şekilde yansımış. daha sonra chp kendi darbe araştırma komisyonunu kuruyor. bunun da haberleri, üye bilgileri mevcut. bir süre tbmm'nin darbe araştırma komisyonu ve chp'nin kendi oluşturduğu darbe komisyonu çalışmalarını sürdürüyor. 3 ocak 2017'de tbmm'nin kurmuş olduğu komisyon inceleme ve araştırma sürecinin sona erdiğini resmi olarak duyuruyor ve raporun şubat ayından önce çıkmayacağını kamuoyu ile paylaşıyor. ek bilgi olarak ilk etapta tüm partilerin grup danışmanlarını içereceği ön görülen rapor yazım sürecine de hiç bir gerekçe sunulmadan chp danışmanlarını dahil etmiyorlar.

şimdi hepimizin bildiği üzre 3 ocaktan günümüze fetö ile ilgili birçok gözaltı ve tutuklama gerçekleşti, bunların bir şekilde bilgi ve belgeye dayalı olduğunu varsayıyorum(öyle olması lazım). fakat ne hikmetse komisyon elde ettiği bilgileri, belgeleri, bulguları içeren raporun komisyon üyelerine 16 nisan 2017'den sonra verileceği söyleniyor.

tarihe dikkatinizi çekmek istiyorum, bu tarih bu ülkenin geleceğini ilgilendiren ve ne yazık ki bazı kesimler tarafından parti ve/veya şahısların seçim yarışına döndürülen, aynı zamanda sonucun her iki taraf için de %50 bandında tahmin edildiği anayasa referandumunun olacağı tarihtir. bu tarihten önce herhangi bir parti ile ilgili darbe ile ilgili negatif bir durum ortaya çıkması kesinlikle sonucu diğer tarafa doğru değiştirecektir.

bu bilgileri cebe attıktan sonra kılıçdaroğlu'nun belgeleri neden halka açık bir şekilde açıklamadığı konusuna devam edelim. şimdi kılıçdaroğlu aynı programda yine kendilerinin darbeyi birçok koldan soruşturduğunu ve bu konuyla ilgili darbe komisyonuna verecekleri bir dosya olduğunu belirtiyor. iddialarla ilgili belgelerin ve hatta daha fazlasının bu dosya içerisinde olduğunu söylüyor.

bu noktada zaten benim aklıma daha önce halka sunulan bilgi, belge, videoların montaj, yalan, üzerinde oynanmış şeklinde savuşturulduğu geliyor. ve bunu göz önüne alarak, bu belgelerin önden verilip de bu şekilde bir zemin oluşturulmasının ve tbmm'nin kurmuş olduğu komisyonun araştırma raporunda ilgili ve gerekli olan kısımlarda düzeltme, düzenleme, değişiklik yapılmasının önüne geçilmesi açısından mantıklı bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum. kılıçdaroğlu'nun kendi savunması ise programın ilerleyen kısımlarında şu şekilde geliyor: bizim bu dosyalara son halini verebilmemiz için raporun elimize ulaşmış olması gerekiyor. bu durumda bir nevi ikilem var aslında, iki tarafa da az önce yaptığım değiştirme yorumu yapılabilir. fakat tbmm'nin darbe komisyonunda yaşanan olaylar, rapor yazım sürecine chpnin grup danışmanının dahil edilmemesi, kılıçdaroğlu'nun neredeyse hiç bir zaman sorduğu sorulara cevap alamazken üstüne bir de karşı suçlamalar ile karşı karşıya kalması beni üstte yazdığım şekilde düşünmeye itiyor.

kılıçdaroğlu'nun belgeleri açıklayamayacak durumda olmasına rağmen dillendirmesi konusundaki düşüncem ise yaptığının yanlış olduğudur. sebebi ise hayır cephesinin evet cephesi kadar rahat bir tanıtım imkanı olmamasıdır. bu konuya da çok net bir örnek ile değiniyor kılıçdaroğlu, vatandaşın vergisi ile yayın hayatını sürdüren devletin televizyonu olan trt1de cumhurbaşkanı röportajından sonra rica minnet ve araya numan kurtulmuş da sokularak ancak trthaber televizyonu ve trt3 radyo programında yayınlanacak bir röportaj alabiliyor trtden. eğer ki ntvde yapılan bu program aynı zamanda akp'nin yandaş kanallarında da yayınlanabilseydi yaptığı kesinlikle doğru bir hareket olurdu, insanları en azından böyle bir şey olduğu konusunda düşünceye sevk edebilirdi. fakat şu anki durumda sebep olduğu şey ne yazık ki evet cephesinin belge diyor açıklayamıyor, çamur at izi kalsın mantığıyla iftira atıyor şeklinde propaganda yapıp alkış almak olacaktır.

sonuç olarak ,kendi söylediği üzre, özellikle darbe girişiminin detaylarına tamamıyla olmasa da daha şeffaf bir şekilde açığa çıkmasını sağlayacak belgelerdir.
  • cuma günü yayınlanacak görüntülere dönmüştür.
  • ismet berkan'ın bizzat gördüğü belgelerdir.
  • (bkz: kemaleaks)
  • kk iktidar olmak isteyen bir siyasi şahsiyet olmadı hiçbir zaman. kk muhalefet kalmayı amaçlayan ve bu konuda siyasi yapılandırmasını yapan biridir. ilk başlarda eline geçen yüzlerce binlerce fırsatı gümbür gümbür kullanamayacak kadar beceriksiz olduğunu düşünüyordum şimdi tam tersi adam bulunduğu konumdan mutlu, eleştirdiği baykal bile performans olarak* onunla eşdeğerdedir

ülkemizdeki siyasi muhalifler diğer ülkelerden farklı olarak muhalif olmanın eşsiz rahatlığına sığınır ve bunu kaybetmemek için uğraşırlar
  • artık açıklaması gereken belgeler.
    bugün ciddi ciddi oturdum bunu düşündüm. madem böyle birşey var neden açıklamıyorsun kardeşim.
  • cikartip belgeyi hasirt diye masaya koysa, evet ya adam hakliymis diyebilecek misin? diyemeyeceksin.

eeee?
  • oslo görüşmelerine ilişkin de açıklamalar yapıldı. belgeler olduğu gibi ortamlara sunulmadı galiba ama mhp ile beraber açıkladılar. kimse tepki vermedi. hoş aynı mhp şimdi gidip gerdeğe giriyor akp ile ama mevzu aynı. yolsuzluklara, oslo görüşmelerine duyarsız kalan insanlar aynısını yapacak sonra gelip gevşek gevşek başlık açacak.
hesabın var mı? giriş yap