şükela:  tümü | bugün
  • diktatörlük sevdalısı kemal kılıçdaroğlu'nun cumhuriyete ve tüm değerlerine sırt çevirmesidir.

chp'nin başına bizleri uyutmak için yerleştirilmiş olduğunu bugün anladım. bu kadar geç anladığım için kendime kızıyorum.

yazdıklarımdan ne görüşe sahip olduğumu anlarsınız. bu entryi de biraz sitem ve büyük bir hayal kırıklığı ile yazıyorum.

bunca zamandır umudumuzu yeşertip sonra baltalaması, seçimi kaybedip kenarda oturması için görevlendirilmiş bir chp başkanı bu adam. devletini, cumhuriyetini düşünen bir kişi, partisini batırmak uğruna orada durur mu? eğer vatana ihanet etmek istiyorsa durur.

neden durur peki? iktidar değişmesin diye durur, cumhuriyet yıkılsın diye durur, yerine gelecek yeni liderler partisinin oy oranını arttırıp rte ve bahçeli ile kurduğu çıkar tezgahına zeval gelmesin diye durur.

oy oranın olmuş 21 ve sen böyle giderse izmir'i kaybedeceksin. olsun değil mi gitsin izmir de. umurunda mı? değil. sen atatürkçü değilsin ki chp'yi umursayasın. sen akplisin,sen kürtçüsün, sen rusçusun, belki fetöcüsün belki de irancısın.

ama sen atatürkçü değilsin kılıçdar. hiç olmadın, hiç olamayacaksın. sen atatürkçü olmayı beceremezsin,sen herhangibi bir şey olmayı bile beceremezsin.

ha bak unuttum. çok güzel kürtçü oldun ama. chp'nin kadrolarından atatürkçüleri çok güzel temizledin. yerlerine eski dhkpclileri, tipçileri, aşırı solcuları güzel yerleştirdin.

olay muharrem ince değil dimi kılıçdaroğlu? olay o isim değil, olay eğer atatürkçü biri partinin başına gelirse senin o terörist gruplarını temizleyeceği gerçeği.

hayır bunca zaman dalga geçtim chp fetönün elinde,chp teröristlerin elinde diyenlerle. ben bugün anladım ki meğer doğruymuş..

sana bu görevi kim verdi kılıçdaroğlu? kim sana chp'yi saf dışı bırak ki akp tek başına devam etsin emrini verdi? kime çalışıyorsun ileride bir gün elbet öğreniriz.

ama sen ne cumhuriyete ne de halka çalışıyorsun bunu bilmeni isterim.

yarın birgün akp iktidarı yıkılınca sakın sessiz sessiz siyasete devam edeceğini de düşünme. bir mahkeme olacaksa orada sen de olacaksın,olmalısın. rte ile senin aranda en ufak bir fark yok. hepiniz bu ülkeyi bitirmeye and içmişsiniz ben bunu anladım.

semboller destekçileriyle güçlüdür. chp onu destekleyen atatürkçüler sayesinde atatürk'ün partisidir. atatürkçüler olmadan sembolün de bir değeri kalmaz.

atatürk'ün partisi bir isim değil, idealdir. adı chp olmaz başka bir şey olur. ama şuanki chp atatürk'ün partisi değil, işgal altındaki cumhuriyet değerlerinden biridir.

artık yeni bir atatürk'ün partisi kurmak icap eder. sen kendi küçük dünyanda evcilik oynamaya devam et kılıçdaroğlu.

ama tarihe sen de bu ihanetinle geçeceksin
  • bizim ülkemizdeki siyasi partilerin başkan koltuklarında yapıştırıcı bir madde var. oturan bir daha kalkamıyor, kaybetmelere doymuyor. o yüzden artık yadırgamadığımız durum.

açıkçası seçmiş olduğum, düşüncelerime ve ideolojime en yakın olan partinin böyle olmamasını isterdim ama maalesef böyle.

o zaman ne yapmak lazım? hangi parti olursa olsun böyle liderler koltuğun üzerinde otururken üzerine kireç dökmek ve yeni bir koltuk almak gereklidir. eski koltuğu ve o koltukta oturanları ise tarihe gömmek gerekmektedir.

tanım : defalarca kaybetmesine rağmen partiyi bırakmamasıdır. git artık!