şükela:  tümü | bugün
 • alnının teriyle ekmek kazanmanın, kimsenin cebinde gözü olmamanın hayırsızlık olduğunu öğrendiğimiz durum. ek olarak kimseyi ilgilendirmez.
 • kendi kardeşine bile torpil yapmayan adam dürüsttür. para için insanlara imtiyaz tanımaz, herkese hakkını vermeye çabalar şeklinde bakılırsa daha adil değerlendirebilecek olaydır.

  hemşehricilik kültürünün çok yaygın olduğu bir toplumda yaşadığımız için halkın bunu kabullenmesi zor tabii ama düzgün siyaset; düzgün ahlak anlayışı bunu gerektirir.

  akp'li bir arkadaşımla konuşurken ''yav ne olursa olsun, adamlar gariban dostu, yetimin hakkını koruyorlar.'' demişti.

  ben de sevim tanürek'i arabayla ezen burak erdoğan'ın korunması için sonrada çıkarılan 'sahte' ehliyet, kaza izlerinin silinmesi, merhum kadının bildiğin mağdurken; 8/8 suçlu çıkarılıp, eski bir deyişle ''kanının yerde kalması'', ailesinin tehdit edilmesini hatırlattım. bu nasıl bir gariban hakkı korumaydı? bu nasıl bir haklının yanında olmaktı?

  ''yav senin oğlun böyle bir şey yapsa, elinde de gücün olsa, hileye başvurmaz mısın?'' dedi.

  hayır dedim. gerçekten de yapmam. yasal hakkını savunurum sadece.

  o bana inanmadı, ben onun böyle düşünebildiğine inanamadım. şark kurnazlığı bu toplumu kemirmeye devam ediyor. umarım bu zihniyet değişir, temiz insanlar olmaya ve bu dünyada daha huzurlu bir hayat sürmeye bir adım atabiliriz.
 • "bal tutan parmağını yalar" sikik atasözüyle büyütülmüş bir neslin ancak "gardaşına bile faydası yok" diyebileceği yüzsüzlüğü yüzümüze vuran olay. ne şerefsiz utanmaz adamlarsınız lan?
 • torpille adamı bir yerlere getirmemesi takdir edilesi durum.
  ama "aga dur emekli adamsın kaç milyar maaş alıyorum. varı yoğu 500 lira yeğenimin ev şeysini de ben veririm" dememesi yanlıştır.
  o değilde ciddi ciddi hepimiz eleştirip durduğumuz başbakanla aynı şeyi yapar olduk. özel ve ailevi mevzular bunlar, bize ne anasını satiyim.
 • onurlu bir davranıştır.

  --- spoiler ---

  celal kılıçdaroğlu ağabeyinden neden yardım istemediğine ilişkin bir soruya ise şu cevabı verdi:

  "isterdim. kendisi de yardımcı olurdu. ancak o cumhuriyet halk partisi'nin genel başkanı. ondan bana torpil yapmasını mı isteseydim? böyle yaparsam onu zorda bırakmış olmaz mıyım? bu başkalarına haksızlık olmaz mı? üstelik çalışmak ayıp değil ki… iş arıyordum, burada buldum. masa başında oturmak bana uygun değil burada halimden çok memnunum. bizler başkaları gibi gemicik peşinde koşanlardan değiliz. ağabeyimle telefonla görüştük. izmir'de iş bulduğumu söyledim, o da memnun oldu."

  kendisi gibi emeklilerin sorunları hakkında da konuşan celal kılıçdaroğlu, "emekliler gerçekten çok zor şartlarda yaşıyor. emeklilerin çoğunluğu en az benim kadar zor durumda yaşam savaşı veriyor. başbakan biraz da emeklileri düşünsün. aldığım emekli aylığı yetse ben niye gurbete düşeyim, gelip burada çalışayım" dedi.
  --- spoiler ---
 • ağabey-kardeşin aynı amaç için mücadele ettiğini gösterir. kardeş olan, işyerini hırsızlardan korumaya çalışırken, ağabey olan, ülkesini korumaya çalışmaktadır. ancak bu konuda ağabey'in pek başarılı olduğu söylenemez.
 • tüm sülalesine bin yıl yetecek para ve gemicik tahsil etmediğinden, kardeşiyle imtihan edilmektedir. bu durumun bir kesime batması ülkece kültür seviyemizi ortaya koyuyor.

  (bkz: çalmayan bizden değildir)
 • haberi yapan ve yayına koyan muhabirin sabah kahvaltıda yürek yediğine delalettir.
 • "kendi kardeşine bakamayan" gibi çok zekice! yorumlara sebep olmuş haber. uzun adam çocuklarına, ailesine milyar dolarları yedirirken senin cebinden çalıyor, haberin yok!